займ на карту срочно с плохой кредитной историей
11thgrudzień

Aktualizacja Nanga Parbat

Witam,

W tym poście kilka słów o aktualnych działaniach wszystkich ekspedycji, które będą działały pod Nanga Parbat tej zimy.

Aktualizacja Nanga Parbat
1) Adam Bielecki i Jacek Czech – są w tym momencie w Chile gdzie w tym momencie prowadzą aklimatyzację przed atakiem na Ojos del Salado 6893 mnpm, drugim najwyższym szczytem Ameryki Południowej. Cała ta akcja ma na celu aklimatyzację przed próbą zdobycia Nanga Parbat zimą.
Powrót do cywilizacji mają w planach około 19 grudnia 2015. Czekamy na wieści jak im idzie wspinanie.

2)Tomasz Mackiewicz (Czapkins), Elisabeth Revol, Arsalan Ahmed Ansari : Team Nanga Light 2015/16 – jedzienie zakupione, Skardu już zaliczone, teraz aklimatyzują się na bezimiennym szczycie 6500 mnpm po czym będą wyruszać pod Nanga Parbat. Elisabeth niedawno wylądowała w Pakistanie. Trzymamy kciuki.

3) Nanga Dream 2015/16 – etap pod Rakaposhi zakończony. Ekipa Nanga Dream dotarała do Gilgit, po czym będzie wyruszać do Lattaboo BC pod Nanga Parbat.

4) Simone Moro, Tamara Lunger – Już są w Pakistanie, nawet już w Skardu, przygotowuja się do wyjścia w góry.

5) Daniele Nardi, Alex Txikon, Ferran Latorre, Ali Sadpara i Janusz Gołąb: cała ekipa wylatuje do Pakistanu w okolicach 24 grudnia 2015 , w tym momencie Nardi i Txikon są w Chile i Argentynie i mają zamiar zdobyć San Francisco Peak (6.016m), Incahuasi (6.638m) oraz Ojos del Salado (6.893m). Może spotkają się tam z Adamem Bieleckim i Jackiem Czechem.

Bedziemy informowali na bieżąco jak wygląda walka z Nanga Parbat.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.