займ на карту срочно с плохой кредитной историей
25thkwiecień

Aktualne informacje po trzęsieniu ziemii w Nepalu!!!

Witam,

Pierwszy samolot od zamknięcia lotniska w Nepalu po trzęsieniu ziemii ma za kilka minut wylądować w Katmandu:

Aktualizacja 13:15 – lotnisko w Katmnadu otwarte. Lotnisko w Lukli działa – ale samoloty dziś(26.04) z Katmandu do Lukli nie latały bo zła pogoda w Lukli. Szerpowie którzy schodzą z C1 do Base Camp opisują że droga przez Icefall relatywnie na miejscu – jak to określili „nie jest całkowicie zniszczona”.

FLIGHT RADAR

Jest to Air Arabia G9 537 lecący z Sharjah do Katmandu.

Za 40 minut ma lądować kolejny samolot China Southern Airlines CZ 3067 lecący z Kantonu do Katmandu.

FLIGHT RADAR

Status lotów do/z Katmandu polecam sprawdzać na stronach Flightradar.com oraz flightstats.com oraz flightaware.com. Sprawdzajcie wszystkie 3, żeby mieć jak najbardziej wiarygodne informacje.

Status przylotów odlotów z Katmandu proszę sprawdzać na:

FLIGHTSTATS

Stan na chwilę obecną 19:00 (czasu polskiego) 22:45 czasu nepalskiego.

To ponad 1ooo ofiar w całym Nepalu, plus ofiary w Indiach, Bangladeszu, Chinach, Pakistanie!!

18 ofiar w Bazie pod Everestem . Kolejne tragiczne wydarzenie w tym rejonie po 2014 roku! Wiele alpinistów jest w Camp 1 oraz Camp 2 zastanawia się jak uszkodzona została trasa przez lodowiec Khumbu Ice Fall.

Aktualizacja 13:00 26.04.2015 – pierwsi Szerpowie przechodzą przez lodowiec Khumbu Ice Fall i raportują, że trasa nie jest aż tak bardzo zniszczona jak wcześniej sądzono.

Agencja Everest 360 Expeditons straciła w lawinie 3 Szerpów!  Jak pisze na Twitterze Northmen PK około 6 helikopterów jest gotowych w Lukli od jutra do przprowadzania akcji ratunkowej na Evereście. Oprócz 18 ofiar na Evereście nadal wiele osób jest zaginionych i jeszcze więcej rannych. Cześć tras trekkingowych w rejonie Annapurny jest uszkodzonych przez powodzie (update z Northmen PK Twitter).

W Kathmandu są uszkodzone/ zniszczone budynki na placach Durbar Square w Katmandu, Patanie, Bhaktapurze.

Na bieżąco będziemy informować. Nie ma żadnych sygnałów dotyczących poważnych uszkodzeń hoteli, restauracji, marketów w rejonie Thamelu. Także nie ma informacji o ofiarach wśród polskich turystów.

Marcin Mentel

.