займ на карту срочно с плохой кредитной историей
09thczerwiec

Amazonia, Brazylia, Argentyna…

Witamy serdecznie,

Argentyna staje się za droga dla zagranicznych turystów
Inflacja, przeceniona waluta i kryzys w Europie uderzył w przyrost zagranicznych turystów do Argentyny.
Zgodnie z ostatnimi danymi liczba turystów zagranicznych przylatujących do Buenos Aires samolotami w pierwszych miesiącach 2012 roku wyniosła około 936 tysięcy, co jest 3.1$ mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej.
Liczba Brazylijczyków przyjeżdżających do Buenos Aires(którzy są głównym źródłem dochdów z turystyki około 30%) spadła w kwietniu 2012 o 8.8% w porównaniu z kwietniem 2011.
Te zmiany są bardzo znaczące, ze względu na fakt, iż w poprzednich latach liczba turystów systematycznie wzrastała. Teraz nastąpił trend odwrotny.
Powdód? Daleko nie szukając tylko w tym tygodniu loty krajowe, ich ceny podniosły się o 10-20%, oprócz długodystatnsowych gdzie cena wzrosła prawie o 30%!
Dla zagranicznych turystów loty krajowe są bardzo drogie! Dla porównania często bilet na trasie Londyn – Buenos Aires – Londyn jest tańszy niż lot tam i z powrotem na trasie krajowej do Ushuaia, El Calafete itp.
Co zaskakujące coraz więcej Argeńtyńczyków podróżuje za granicę. USA i Europa stają sie dla nich coraz bardziej atrakcyjne cenowo i dostępne.

Za to Brazylia notuje kolejne rekordy w liczbe turytów odwiedzających ich kraj.
Zgodnie z danymi z ministerstwa turystyki liczba turystów zagranicznych przyjeżdżających do Brazylii w 2011 wzrosła o 5.3% w porównaniu do roku poprzedniego.
W 2011 30% z 5,433,354 odwiedzających Brazylię pochodziło z Europy.
Także liczba odwiedzających Brazylię z innych krajów Ameryki Południowej wzrosła o 10% z 2.3 miliona do 2.6 milionów w 2011 roku.
Lecz nadal narodem najczęściej odwiedzającym Brazylię są Argentyńczycy. W 2011 roku prawie 1.6 miliona Argentyńczyków spędziło swoje uropy w Brazylii. Był to wzrost na poziomie 14% w porównaniu z liczbą z roku 2010.
Polecamy Brazylię i Argentynę, bo jak widzimy ceny windowane są tam bardzo szybko!

Także chcieliśmy polecić wszystkim krótki film opowiadający o niesamowitym krajobrazie i miejscu jakim jest teren Parku Narodowego Pico da Neblina w Amazonii – Brazylii – gdzie jeden z naszych programów prowadzi. Polecamy.

Na chwilę obecną wyrąb lasów deszczowych Amazonii spada i miejmy nadzieję, iż ta tendencja utrzyma się.

 

 

 

 

 

 

 

Lecz tamten rejon świata jest bardzo często dotykany przez problemy, które wpływają na los tamtejszych ludzi oraz całego świata – Budowa Tamy Belo Monte:

A jeśli nic nie zrobimy, będziemy bierni bardzo duże szanse, iż w niedalekiej przyszłości nasz świat będzie wyglądał tak…

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

Comments are now closed for this entry.