займ на карту срочно с плохой кредитной историей
06thlipiec

AMS & Weather + Kangchenjunga

Witam serdecznie,

Dziś przyszedł czas na kolejną porcję ciekawostek z Himalajów. Mamy dla was strony edukacyjne, jak i czysto informacyjne, albo do użytku w waszych przyszłych wyprawach. Gdybyście wybierali się w góry i potrzebowali prognozy pogody, polecam szczerze porównanie poniższej strony z innymi. Posiada bardzo szczegółowe dane dotyczące wielu szczytów na świecie.

meteoexploration

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostając nadal w tematyce pogodowej w Himalajach, zachęcamy Was w celach informacyjnych, zapoznanie się z statystykami, opadów śniegu, temperatury, wiatru i innych w przekroju roku, z najwyższego punktu na naszej planecie z Everestu.

Mount Everest 4-season weather report

Polecamy także osobom co znają choć trochę angielski zapoznanie się z bardzo ciekawą broszurą(30 str) na temat bezpieczeństwa w górach (choroba wysokościowa, skład apteczki, HAPE, HACE, problemy żołądkowe itp)

http://backpackersclub.pl/wp-content/uploads/Acclimatisation_Healthy_In_High_Himalayas.pdf

Na koniec ciekawy relacja jednego trekersa z trekingu do Pangpemy(PN Bazy Kangchenjungi) oraz przez przełęcze Selele Pasa, Mirgin La, Sinion La do S Bazy Kangchenjungi. Więc możecie porównać sobie jaka pogoda, jak i zarówno sceneria towarzyszyła naszej wyprawie z kwietnia/maja 2013 roku!

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.