займ на карту срочно с плохой кредитной историей
04thluty

Chińczycy doprowadzą kolej do Nepalu?!

Witam serdecznie,

Jeśli chcecie dostać się do bazy najwyższej góry na świecie, niedługo może być to bardzo łatwe do osiągnięcia.
Ci co nie chcą spędzić dni na marszu do bazy pod Everestem, powinni się cieszyć z rozbudowy linii kolejowej Qinghai-Tibet Railway. Dlaczego? Gdyż plany rozbudowy tej linii zawierają stację przy….bazie pod Everestem po stronie tybetańskiej!

Możliwość doprowadzenia linii kolejowej w okolice bazy pod Everestem po stronie Tybetu, nabrała bardziej realnego wyglądu wraz z ukończeniem rozbudowy torów z Lhasy do Shigatse. Linia ta ma w planach zostać otwarta już w tym roku!

Znaczy to, iż najwyższa na świecie trasa kolejowa, Qinghai-Tibet, rozszerzyła swój zasięg dalej na zachód, aż po Shigatse, jednego z większych miast w okolicy bazy pod Everestem. W wypowiedzi dla Tibet Travel, urzędnicy twierdzą, iż teraz planują rozszerzyć trasę do bazy pod Everestem.

Trasa z Lhasy do Shigatse ma 253 km, wliczając w to 90 km torów w wielkim kanionie Yarlung Zangbo. Linia ta łączy dwa najbardziej turystyczne miejsca w Tybecie – Lhasę oraz Shigatse.

Wraz z rozbudową tej linii turyści podróżujący do Tybetu będą mogli łatwiej przemieszczać się po tamtym terenie.

Według źródeł internetowych, budowa linii Lhasa – Shigatse rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku. Budowa linii kosztowała 2.1 biliona USD.

Pociąg ma osiągać prędkość ponad 120 km/h. Co najważniejsze w tym??

Chińczycy mają w planach rozbudowę linii do NEPALU!!! A dalej??

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.