займ на карту срочно с плохой кредитной историей
29thpaździernik

Ciekawa aplikacja HoneyGuide Apps dla Nepalu

Witam,

W dzisiejszych czasach smartfony, tablety, laptopy zastępują (albo uzupełniają) nam informacje dostępne w papierowych przewodnikach, mapach. Na rynku pojawiła się ciekawa aplikacja dot. trekkingu w Nepalu.

Już mieliśmy okazję pisać o dziele HoneyGuide Apps kilka miesięcy temu, kiedy to jeszcze konkretne trasy trekkingowe w aplikacji były w trakcie tworzenia. Od niedawna, 4 trasy trekkingowe z pełnym zapleczem informacyjnym są dostępne w aplikacji. Jakie to trasy? 
– Ghorepani-Poonhill Region Trek (darmowa)
– Annapurna Base Camp Region Trek (9.99USD)
– Annapurna Circuit Trek (11.99 USD)
– Everest Region Trek (14.99 USD)
Tylko pierwsza z nich jest darmowa.
Zaletami tej aplikacji są według mnie:
– cały gruby przewodnik + mapę możecie mieć w lekkim smartfonie, bądź tablecie – oczywiście o ile macie na bieżąco dostęp do prądu, bądź do ładowarki solarnej/banku energii.
– historia danych miejsc co odwiedzacie
– praktyczne informacje, gdzie są punkty kontrolne pozwoleń
– praktyczne informacje dot. przybliżonych cen za pokój w konretnych lodgach, cen za ładowanie sprzętu, cen za dostęp do internetu, cen za gorący prysznic
– informacji na temat czasów przejścia, pokonywanych deniwelacji terenu
– kilka planów tras trekkingowych rozpisanych dzień po dniu w w/w regionach
– atrakcje w okolicy, mapa trasy z dokładnym zaznaczeniem, gdzie są dane lodge, atrakcje i inne obiekty warte uwagi na naszej trasie

Aplikacja ta może być ciekawym dodatkiem na łatwych trasach trekkingowych w Nepalu, lecz już na bardzie zaawansowane trasy jak w rejonie Dhaulagiri, Makalu, Kangchenjungi, Rowalingu – zdecydowanie GPS, lokalny przewodnik, a prąd oszczędzamy na wypadek konieczności dzwonienia z tel. satelitarnego/modemu satelitarnego.

Nie mniej polecam się z aplikacją zapoznać i niech każdy zdecyduje sam 🙂 – HoneyGuide Apps Trekking in NEPAL.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.