займ на карту срочно с плохой кредитной историей
21thkwiecień

Co się dzieje w Nepalu?

Witamy,

W następny poniedziałek wylatujemy do Nepalu na wyprawę Trzy Przełęcze Khumbu, dlatego też na codzień śledzimy co się dzieje w tym himalajskim kraju.

Największy portal podróżniczy na świecie TripAdvisor opublikował listę 'Travelers’ Choice Destinations 2015′ – czyli miejsc które ludzie polecają do odwiedzenia bazując na opiniach/ocenach hoteli, restauracji, atrakcji itp. Katmandu znalazło się na tej liście. Pierwsze na liście…. Marakesz (awansowało z 5 miejsca w porównaniu do 2014 roku). Pozostałe kierunki to  Siem Reap (Kambodża), Stambuł (Turcja), Hanoi (Wietnam), Praga (Czechy), Londyn (Wielka Brytania), Rzym (Włochy) Buenos Aires (Argentyna ), Paryż (Francja), Cape Town (RPA), Nowy Jork(USA), Zermatt (Szwajcaria), Barcelona (Hiszpania), Goreme (Turcja), Ubud (Indonezja), Cuzco (Peru), St. Petersburg (Rosja), Bangkok (Tajlandia), Ateny (Grecja), Budapeszt (Węgry), Queenstown (Nowa Zelandia), Hong Kong, Dubai (ZEA) oraz Sydney (Australia).

Sklepy, bary, restauracje w Thamelu oraz w okolicach placu Durbar Square mają być otwarte 24 godziny na dobę. Żeby zapewnić turystom bezpieczeństwo na ulicach ma zostać rozstawiona większa liczba stróżów prawa, maja być zamontowane latarnie oraz kamery rejestrujące ruch uliczny. Czyli Thamel będzie niedługo jedną wielką dyskoteką!

Dla osób wybierających się w góry gdzies na świecie, polecam kilka stron do sprawdzania prognozy pogody w rejonach, które macie zamiar odwiedzić. Pamiętajcie że to jest tylko prognoza – w wielu wypadkach rzeczywistość na miejscu ją weryfikuje.

http://www.accuweather.com/en/in/national/satellite
http://www.ilmeteo.it/
http://www.mountain-forecast.com
http://www.worldweatheronline.com
https://www.meteoblue.com/

Na koniec na rozluźnienie – jak niektórzy z Was już mieli okazję odwiedzić Park Narodowy Chitwan w Nepalu i oglądać tam nosorożce. Jak się okazuje w Nepalu nie tylko w parkach narodowych można oglądać nosorożce ;).

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.