займ на карту срочно с плохой кредитной историей
31thstyczeń

Co słychać w wysokich górach tej zimy

Cześć,

Dopiero co wróciłem z wyprawy i nadrabiam zaległości informacyjne ze świata wysokogórskiego. A co takiego ostatnio się wydarzyło?

Denis Urubko, Serguey Seliverstov, Mikhail Danichkin, Semion Dvornichenko, Alexey Usatykh w ostatnich dniach zrobili zimowe wejście na  szczyt Khan Tengri 7010 mnpm. Brawo dla chłopaków. Teraz wszyscy już są bezpieczenie w base campie.

Elisabeth Revol, która tego sezonu zimowego walczyła na Manaslu, pod koniec stycznia postanowiła zakończyć swoja wyprawę. Powodem były ogromna ilość śniegu, który spadł. Podobno od początku stycznia na Manaslu spadło go około 2.5 metra. Elisabeth doszła do wysokości 7300 mnpm. – link.

Alex Txikon ciągle dzielnie walczy pod Everestem, udało mu się dojść do wysokości 7800 mnpm, a w tym momencie czeka w base camp na poprawę pogody. Miejmy nadzieję, że trafi się okno pogodowe i będzie próba ataku szczytowego. Więcej info na jego oficjalnej stronie – LINK

A w Khumbu nieciekawe wydarzenie. Chiński wędrowiec zmarł w szpitalu w Lukli z powodu objawów choroby wysokościowej. Szedł do bazy pod Everestem. Link do artykułu.

Brawo dla Pani Małgorzaty Wojtaczki, która niedawno, samotnie zdobyła biegun poludniowy! Niesamowity wyczyn. O jej zmaganiach możecie przeczytać – LINK

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.