займ на карту срочно с плохой кредитной историей
05thSierpień

Coraz bliżej oficjalnego otwarcia Pico da Neblina

Witamy serdecznie,

Pico da Neblina coraz bliżej oficjalnego otwarcia Parku dla wszystkich grup turystycznych.
Menadżerowie Parku Narodowego Pico da Neblina, zlokalizowanego w Santa Isabel do Rio Negro(Amazonia), reprezentanci Indian Yanomami – społeczności Indian, która żyje na części terenu Parku Narodowego, dyskutowali nad ponownym otworzeniem Parku, który został zamknięty dla ruchu turystycznego lata temu. Został zamknięty z rozkazu Ministerstwa Spraw Publicznych.
Pod koniec zeszłego miesiąca miało miejsce spotkanie, które obradowało nad zmianą decyzji Ministerstwa. Omawiane były takie tematy jak: stworzenie jednostki ochraniającej Indian Yanomami, restrukturyzacja organizacji FUNAI oraz zachodzące zmiany w zarządzie Aboriginal Land(IT). Głównym tematem była procedura powołania składu zarządu Parku Narodowego Pico de Neblina oraz planowanie turystyczne na najbliższe lata.
Zostało uzgodnione iż dyrektor Parku Narodowego Pico da Neblina, powinien mieć pomysł jak sobie poradzić, z ponowną aktywnością turystyczną w Parku Narodowym Pico de Neblina. Zarząd Parku ma się składać z członków organizacji ICMBio, FUNAI, wojska, federalnych agencji odpowiedzialnych za zarządzanie tutejszą ziemią, oraz członków lokalnej społeczności i Indian Yanomami.
Szczyt Pico de Neblina jest najwyższą górą Brazylii(2994mnpm) i jej otoczenie charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym środowiskiem bilogicznym, i ogromną ilością endemitów tam występujących. Dla Indian Yanomami, którzy nazywają tą górę Yaripo Puei(góra wiatrów), to miejsce jest uznane przez nich za święte.

Tym co jeszcze nie widzieli tej góry – polecamy jej obejrzenie z” lotu ptaka” – bo gdy Park był restrykcyjnie strzeżony, to była jedyna możliwość na początku XXI wieku zobaczenia tej góry.

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.