займ на карту срочно с плохой кредитной историей
29thsierpień

Dookoła Dhalagiri & Dhampus Peak 6035 m.n.p.m. – ruszamy w marcu 2015!

Witam serdecznie,

Wczoraj dokonaliśmy zakupu biletów lotniczych na marcową (2015) wyprawę w Himalaje. Wybieramy się na trekking do rzadko odwiedzanego rejonu nepalskich Himalajów – Dookoła Dhaulagiri(8167 m.n.p.m.) . Grupa w tym momencie liczy sobie 3 uczestników , plus prowadzący. Jest nadal możliwość dołączenia do grupy.

Bilety udało się zdobyć w naprawdę przystępnej cenie, dlatego zachęcam do zapisów teraz, póki jeszcze są dostępne.

Trek dookoła Dhaulagiri ma reputację bycia jednym z cięższych lecz także nagradzających nas najpiękniejszymi widokami na Himalaje. Droga nas będzie wiodła przez odludne tereny, gdzie nie dużo śmiałków się wybiera, co jest dużą zaletą w coraz bardziej nawiedzanym przez turystów Nepalu. Trasa marszu biegnie przez piękne wioski niższych terenów, z widokami na masyw Dhaulagiri(8167 m.n.p.m.), po czym powyżej tych osad, szlakiem prowadzi to Bazy włoskiej pod Dhaulagiri. Góry, która jest nazywana „White Mountain” – Białą Górą. Jeszcze na początku XIX wieku była uznana ze najwyższą górę świata, lecz w latach 30-tych tamtego wieku, Kanczendzanga przejęło to miano. Powyżej tego miejsca trek zaczyna być wędrówką po morenie lodowca prowadząc nas do głównej Bazy wspinaczkowej Dhaulagiri(8167 m.n.p.m.). Przed nami ciężka przeprawa przez Przełęcz Francuską(5200 m.n.p.m.) to przepięknej Hidden Valley(ukrytej doliny). Ostatnia z przełęczy na naszej drodze Dhampuss Pass(5253 m.n.p.m.) oraz wejście na szczyt Dhampus Peak(6035 m.n.p.m.). W końcu szlak biegnie w dół to wioski Marpha i do pełnych ludzi ścieżek dookoła Annapurny.

Byliśmy już z grupami w najróżniejszych rejonach Himalajów. Uwielbiamy te góry i ten kraj.

Nie pasuje Wam wyprawa Dookoła Dhaulagiri(8167 m.n.p.m.),a chcecie gdzieś wiosną 2015 wybrać się w Himalaje? Polecam wam równie ciekawy, ale jakże inny rejon Himalajów – Manaslu – trekking Dookoła Manaslu i Dolinę Tsum!

albo

Wiosną 2015: Najwyższy trekking (ale z użyciem raków, czekanów) w nepalskich Himalajach – tzw. „Lodowy Trekking” – czyli lodowe przełęcze – ICE COL : Sherapni Col (6100 m.n.p.m.), West Col (6135 m.n.p.m.), Amphu Lapcha (5750 m.n.p.m.) – jeden z moich personalnych ulubionych!

Cały kalendarz wypraw pod linkiem – KALENDARIUM!

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.