займ на карту срочно с плохой кредитной историей
25thlipiec

Expedição Pico da Neblina :)

Witamy serdecznie!

Nasza nadchodząca wyprawa do Pico da Neblina – najwyższy szczyt Brazylii znajdujący się w Amazońskiej dżungli ma już zielone światło od organizacji IBAMA na wejście do Parku Narodowego Pico da Neblina. W tym momencie kompletujemy jeszcze grupę, a Ci którzy są jeszcze niezdecydowani, albo w ogóle nie słyszeli o Pico da Neblina polecamy historię wyprawy naszego kontrahenta z Brazylii. Prawdopodobnie więcej osób było na Evereście niż na Pico da Neblina, a wyprawa nie należy do najłatwiejszych kondycyjnie! Zapraszamy do oglądania:)

1. Droga BR 307 do Rio Yamirin – droga Poipet do Siem Reap w Kambodży to przy tym autostrada!

2. Po 8 godzinnej przeprawie jeepem przez potoki, burze, deszcz, który nagle przychodził i odchodził. Jedziemy bez przystanku, aż w końcu docieramy do Rio Yamirin. Teraz tylko dżungla przed nami.
Dżungla w której spotkamy Indian Yanomami, którzy są mieszkańcami tych tereneów. Rzeką Rio Cauaburi dotrzemy do naszego obozowiska Maturaka. Aż ciężko wyobrazić sobie co nas tam czeka.

3. Pierwsza noc w okolicach rzeki Rio Cauaburi.
Pierwsza noc w dżungli i zostaniemy przywitani przez kilka małp, które skorzystały z okazji podziwiania widoków rzeki Cauaburi.

4. Sojusz na plaży
Jesteśmy już drugi dzień na rzece Rio Yamirin. Zbliżamy się do rzeki Maturaka. Niedaleko stąd jest największa wioska Indian Yanomami, z prawie 2000 mieszkańcami. Zawitamy na plaże Covenant gdzie Indianie Yanomami w przesłości mieli pierwszy kontakt z „Białym Człowiekiem”.

5. Bez Indian

Czasem jednak Indian można nie spotkać…

6. Obóz Yanomami

Teraz kończy się nasza przygoda podróży łodzią przez rzekę. Przed nami około 10 dni w dżungli, aż wrócimy do tego samego miejsca, skąd odbierze nas łódź. Znajdujemy małe obozowisko, opuszczony biwak Indian w dżungli, którzy tu przychodzą, aby polować w okolicy i zanosić jedzenie do swoich wiosek.

7. Dżunglaaaa!
Opuszczamy prądy rzeki Rio Tucano, nasza ekipa teraz będzie przedzierać się przez dżunglę do Pico da Neblina. Mamy przed sobą około 5 dni zanim dotrzemy do świętej góry Indian, zlokalizowanej w jednym z najmniej gościnnych miejsc na Ziemi.

9. Banda małp na drzewach

10. Pierwszy widok na Pico da Neblina.

Dalsza część serialu zostanie wyemitowana wkrótce:)

A teraz dla podsumowania krótka 10 minutowa relacja pewnej brazylijskiej wesołej grupy z wejścia na Pico da Neblina. Aż chce się zaśpiewać Pico da Neblina. Zresztą polecamy grupę Cabrobrou 🙂

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

 

.