займ на карту срочно с плохой кредитной историей
05thkwiecień

Informacje o Mera Peak

Witamy serdecznie,

Coraz bliżej do naszego wyjazdu w Himalaje na treking do N & S Bazy Kangchenjungi, ale także nie chcemy zapominać o pozostałych bardzo ciekawych rejonach Himalajów. Jednym z naszych ulubionych jest rejon Doliny Hongu i szczyt Mera Peak.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wybraniem się w tamte rejony niech np zobaczy profil wysokościowy podejścia z Mera BC na szczyt i z powrotem.

mera_bc_to_high_camp_profile

 

mera_high_camp_to_summit_to_mera_bc_profile

Jakbyście chcieli przeczytać bardzo obszerny i dokładny blog z podejścia jak i samej wspinaczki na Mera Peak zapraszamy na tą stronę – LINK (po angielsku).

Inny ciekawy blog tym bardziej więcej uwagi autor przywiązał do zdjęć zamieszczonych na blogu niż do samego opisu słownego – ale dla zdjęć warto odwiedzić – Nepal Solukhumbu (Part 2 of 4): Mera Peak

A tutaj jak sama trasa na Mera Peak prezentuje się w Google Earth! Technika daje nam dziś ogromne możliwości rozpoznania terenu przed wyprawą.

mera peak

Na koniec polecamy Wam fajny filmik do obejrzenia z ataku szczytowego na Mera Peak – gdzie w wielu momentach widać jakie to trudności mogą stanąć na naszej drodze, podczas ataku szczytowego!

Pozdrawiam,

Marcin Niedziółka

Backpackers Club

.