займ на карту срочно с плохой кредитной историей
28thwrzesień

Informacje o otwieraniu granic państw na świecie

Cześć,

Coraz częściej dochodzą do nas to wiadomości o nowych krajach otwierających swoje granice dla ruchu turystycznego. Poniżej krótkie podsumowanie.

Argentyna – od początku listopada 2021 otwiera granice dla zagranicznych turystów. Zasady wjazdu: aby nie mieć kwarantanny trzeba: być zaszczepionym; mieć negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany max 72 godz. przed odlotem pierwszego odcinka lotu do Argentyny; 5-ego dnia w Argentynie zrobić test antygenowy na COVID-19 (gdzie ten wymóg może zostać weliminowany, jeśli program szczepień będzie postępował jak dotychczas).

Dlatego już teraz zapraszam zainteresowanych do zapisów na wyprawę na Aconcaguę (styczeń 2022), gdzie nasza droga na szczyt biegnie bardzo rzadko wybieraną trasą „Falso Polaco”.

Chile – od 1 października 2021 otwarte dla zagraniczonych turystów. Lecz nadal bez względu na spełnione warunki konieczne jest 5 dni kwarantanny. Czekamy, aż program szczepień w Chile przyśpieszy to obowiązkowa 5 dniowa kwarantanna zostanie zniesiona. Na chwilę obecną wymogi wjazdu do Chile to: dowód szczepienia, mieć negatywny wynik testu na COVID-19 PCR wykonany max 72 godz przed odlotem ostatniego odcinka lotów do Chile, ubezpieczenie uwzględniające leczenie COVID-19.

Dlatego na razie czekamy na dalsze wieści z Chile, żeby poinformować wszystkich zainteresowanych naszym programem trekkingowym w Patagonii, czy ruszamy do Argentyny/Chile lutego 2022 roku.

Kolumbia – ten kraj skradł moje serce w 2021 roku, byłem tam w 2021 już trzykrotnie. Kolumbia jest cały czas otwarta dla zagranicznych turystów. Nie jest wymagany dowód szczepienia, ani nie ma konieczności robienia testów na COVID-19. Przed wylotem trzeba tylko wypełnić online formularz informacyjny CheckMig. I to wszystko! Dlatego tym bardziej zapraszam do Kolumbii w styczniu 2022 na naszą wyprawę krajoznawczą, trekkingową na Nevado del Tolima 5215m.

Ekwador – kraj otwarty dla zagranicznych turystów. Wymogi wjazdu: osoby zaszczepione nie muszą robić żadnego testu przed wylotem do Ekwadoru. Osoby niezaszczepione mogą wjechać do Ekwadoru okazując negatywny wynik testu PCR wykonany max 72 godz przed odlotem pierwszego odcinka lotu do Ekwadoru.

My do Ekwadoru z naszą grupą ruszamy już 25 listopada 2021 na wyprawę wspinaczkową na 5 wulkanów, z najwyższym celem Chimborazo 6270 m. Mamy wolne miejsca zapraszamy do zapisów!

Kanada – kraj otwarty dla zagranicznych turystów od 7 września 2021. Zasady wjazdu: trzeba być zaszczepionym na COVID-19; trzeba posiadać negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wykonany max 72 godz przed odlotem pierwszego odcinka lotu do Kanady. Dlatego już teraz korzystając z okazji zapraszam do zgłaszania chęci uczestnictwa w naszej wyprawie w Góry Skaliste Kanady, która będzie miała miejsce w lipcu 2022 roku. Pod koniec października 2021 przechodzimy już do zakupu biletów na tą wyprawę, a listę zapisów najpóźniej zamykamy z końcem tego roku (chyba że wcześniej zabraknie miejsc).

USA – kraj otwiera się dla turystów z UE w listopadzie 2021. Planowane zasady wjazdu: trzeba być zaszczepionym na COVID-19; oraz posiadać negatywny wynik testu (bardzo możliwe, że testy antygenowe także będą akceptowane) wykonanego max 72 godz przed odlotem pierwszego odcinka lotu do USA.

Tym bardziej z utęsknieniem czekamy na sierpień/wrzesień 2022, kiedy to ruszymy ponownie na naszego „road trip’a” po USA ze wschodu na zachód 10 tyś km. Grupa powoli się „krystalizuje”, dlatego zapraszam osoby zainteresowane udziałem w wyprawie do kontaktu.

Nepal – jest otwarty dla turystów. Wymogi wjazdu: posiadanie certyfikatu szczepienia oraz negatywnego wyniku testu na COVID-19 PCR wykonanego max 72 godz przed odlotem pierwszego odcinka lotów do Nepalu. Nepal / Himalaje to mój drugi dom, dlatego też już tej jesienii ruszamy z potwierdzonymi dwiema grupami na bardzo oryginalne trasy.

Na przełomie października/listopada 2021 wybieramy się w rejon Rolwaling, gdzie w planach mamy przejście wysokiej przełęczy Tashi Lapcha 5750m oraz atak szczytowy na Pachermo 6145m. Następnie, celem naszej listopadowo/grudniowej wyprawy będzie wierzchołem Mera Peak 6461 m. Na obie wyprawy mamy ostatnie wolne miejsca – zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.