займ на карту срочно с плохой кредитной историей
24thsierpień

Into the Mind – oraz problemy z lotniskiem w KTM

Witam,

Nepal wysłał informację do linii lotniczych latających na jedyne nepalskie międzynarodowe lotnisko w Kathmandu, aby te linie używały mniejszych samolotów, kiedy to w ostatnich dniach zostały odkryte dziury i przerwy w pasie startowym na lotnisku w Kathmandu(prawie jak Modlin).

Urzędnicy z lotniska napisali do 26 linii, które latają na trasach międzynarodowych do Kathmandu, prosząc ich o nie używanie szerokokadłubowych samolotów na trasach do Kathmandu, z powodu troski o bezpieczeństwo i stan pasa startowego. Oświadczyli oni, iż niektóre sekcje 3 km pasa startowego podniosły się tworząc małe dziury i braki w nawierzchni.

Większość lotów odbywa się w ciągu dnia co powoduje brak czas i możliwości na naprawę płyty. Podczas nocy wymagane jest więcej czasu na naprawy(jak to zawsze w Nepalu na wszystko potrzeba czasu).

Pomimo, że wszystkie linie zostały poinformowane, to tylko niektóre z nich używają szeroko kadłubowych Boeing 777 i Airbus 330s – Air Asia, Ethiad Airways, Qatar Airways, Thai Airways i Korean Air.

Do linii została wysłana prośba, a nie nakaz, jak zaznaczają pracownicy lotniska. Około 70 samolotów ląduje codziennie na lotnisku w Kathmandu.

Także chcemy Wam przedstawić nowe dziecko Shepas Cinema. Ich poprzedni film „All I Can” wygrał około 20 prestiżowych nagród, wraz z nagrodą Film Roku 2012 Powder Awards. Hasłem przewodnim twórców filmu jest cytat Buddy „Umysł jest wszystkim. O czym myślisz tym się stajesz.”W trailerze występuje Karma Tsering Sherpa, mnich, jest z najważniejszych postaci duchowych w kulturze Szerpów w Nepalu.
Film był kręcony w takich miejscach jak Kanada, Alaska, Kostaryka, Boliwia i oczywiście Himalaje!

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.