займ на карту срочно с плохой кредитной историей
05thSierpień

Jesień 2015 – zakaz wspinaczki na Cho Oyu i Sziszapangmę

Witam,

Dochodzą złe wiadomości z Tybetu dla osób wybierających się na ekspedycje na Cho Oyu 8201 mnpm czy Sziszapangmę 8013 mnpm.

Jak dowiedziałem się od jednego blogera(alpinisty), rząd chiński postanowił nie wydawać pozwoleń na wspinaczkę na szczyty Cho Oyu i Sziszapnagmę tej jesieni, gdyż uważają, że pokrywa śnieżna i warunki na samej górzę mogą stwarzać ogromne zagrożenie dla ekspedycji(nikt tam jeszcze nie był od trzęsienia ziemii z 25.04.2015) oraz z powodu obawy o dalszą aktywność sejsmiczną tego regionu.

Informację potwierdziło kilka agencji wspinaczkowych z Nepalu, które muszą teraz organizować zmianę planów i prawdopodobnie przeżucą się na Manaslu tej jesieni.

Link do informacji po angielsku – TUTAJ

Lecz nadal wiele osób będzie zmuszonych do rezygnacji z wypraw, co doprowadzi oczywiście do dużych strat, kosztów zarówno po stronie uczestników, jak i biur wspinaczkowych.

Ja w obawie o taki rozwój sytuacji, na szczęście poinformowałem zainteresowanych wyprawą na Cho Oyu 8201 mnpm że (w skrócie) w tym roku wyprawa się nie odbędzie ze względu na trzęsienie z kwietnia 2015 i wyprawę przekładamy na rok 2016.

Także informacja dla osób ubiegających się o udział w projekcie „Polskie Himalaje 2018„, którego jesteśmy współorganizatorami, o którym wspominaliśmy kilka dni temu:

„Otrzymaliśmy sporo pytań odnośnie tegorocznych spotkań w Warszawie od zarejestrowanych osób. Informujemy, że nie są one obowiązkowe. Te (obowiązkowe)będą dopiero w 2016 roku w różnych miastach, a terminy zostaną dostosowane do możliwości kandydatów. W tym roku, przy okazji imprez biegowych w stolicy, możemy się spotkać jeśli będzie takie zapotrzebowanie, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Wszystkie osoby, które otrzymały komunikaty nr 1, 2, 3 zostały zakwalifikowane do drugiego etapu.”

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres mailowy projektu: biuro@polskiehimalaje.pl

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.