займ на карту срочно с плохой кредитной историей
10thmarzec

Kupno biletu lotniczego, a wiza do USA?

Witamy serdecznie,

Staranie się o wizę do USA. Nie będziemy tutaj rozważać zalet i minusów aplikacji o wizę amerykańską, ale też jak historia lotów pokazuje, większość najtańszych lotów do Ameryki Południowej, Ameryki Centralnej, Karaiby, Kanady bardzo często przebiega przez USA, gdzie nawet przy tranzycie potrzebna nam jest wiza amerykańska.

Wiele osób obawia się wizyty w konsulacie, a jeszcze bardziej odmowy dostania wizy i starty tych 500 PLN.

Jak na stronie konsulatu jest napisane, nie kupować biletu lotniczego dopóki nie będzie się miało promesy wizowej w paszporcie. A co jeśli w jakiś dzień pojawia się promocja lotnicza i są super ceny na loty do USA, albo przez USA i nie możemy sobie pozwolić, żeby taka promocja przeszła nam koło nosa.

Wtedy trzeba wiedzieć, iż niektóre linie mają zapis w taryfie biletu lotniczego, iż:

W wypadku zakupu biletu, a dopiero później udaniu się do konsulatu USA po promesę wizową i dostania odmowy jest możliwe uzyskanie zwrotu kosztów biletu. Wymagane jest potwierdzenie z konsulatu, iż dostało się odpowiedź odmowną o przyznanie promesy wizowej.

Cytat z zapisu taryfy lotniczej:

„FULL REFUND PERMITTED BEFORE DEPARTURE IN CASE OF

REJECTION OF VISA. EMBASSY STATEMENT REQUIRED.”

Jakie linie oferują takie opcje? Z nam znanych są to: Air Berlin, Lufthansa, SWISS, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines.

Najlepiej przed zakupem biletu dowiedzieć się u swojego agenta lotniczego czy bilet, który mamy zamiar zakupić posiada taką opcję (oczywiście jeśli taka opcja jest dla nas istotna).

Nie w każdym przypadku taka opcja musi być dostępna – czyli na każdym locie LH, LX, SN, OS czy AB. Zależy od taryfy, a nie raz od trasy.

Życzymy udanych wyjazdów do USA 🙂

The Statue of Liberty and New York City skyline

Comments are now closed for this entry.