займ на карту срочно с плохой кредитной историей
26thczerwiec

Monsun zbiera swoje żniwo w Nepalu…

Witamy serdecznie,

Mamy dla Was porcję kolejnych ciekawych wiadomości ze Świata:).

1. Air Asia poleci do Katmandu do 3 lipca 2012!
Tanie linie lotnicze Air Asia polecą do Katmandu z Kuala Lumpur w Malezji od 3 lipca 2012.

Ceny biletów bądą się zaczynać od około 450 PLN w jedną stronę plus podatki. Lecz oczywiście będą się pojawiać ceny promocyjne od których Air Asia słynie.

Tańsza cena biletów na pewno spowoduje zainteresowanie tym przewoźnikiem przez lokalnych imigrantów, którzy latają do Malezji do pracy. Do tej pory średnio płacili około 1000 PLN za bilet w jedną stronę. Około 350 Nepalczyków wylatuje codziennie z Katmandu do Kuala Lumpur.
Na chwilę obecną są zaplanowane dwa loty rozkładowe na tej trasie: we wtorki i czwartki. Air Asia na tej trasie będzie używać Airbusa A330-300, który może pomieścić ponad 300 osób na pokładzie.
Do tej pory można tylko dokonywać rezerwacji na te loty przez punkty sprzedaży w wyznaczonych biurach. Oficjalna sprzedaż internetowa na stronie Air Asia ma ruszyć mniej więcej za miesiąc.

2. 200 pielgrzymów utknęło w Kaski.
Tysiące pielgrzymów udało się w wędrówkę do Muktinath Temple w Mustangu. Lecz zostali zatrzymani w połowie drogi ze względu na wypadek autokaru i złe warunki drogowe.
Ciągle podwyższający się poziom wody w Rupse Fall w rejonie Myagdi, wynikający z ciągłych opadów w ostatnich dniach, spowodował zaburzenia w ruchu drogowym w Mustangu. Około 200 pielgrzymów, czeka teraz na poprawę warunków, żeby wyruszyć w dalszą podróż do świątyni.
Alternatywą jest lot z Pokary do Jomson, lecz ze względy na złą pogodę(pochmurno, opady) loty na tej trasie nie latają przez ostatnie 2 dni.

3. Monsun dopiero się zaczyna, ale chaos już się zaczął.
Deszcze monsunowe dopiero co się rozpoczęły w Nepalu, jeszcze nie osiągając pełni siły. Ale mały deszcz już dał przykład siły i zniszczeń jakie może wyrządzić – osuwiska ziemne oraz powodzie.
3 osoby zabite, kilkanaście zostało przesiedlonych z powodu lawiny błotnej, która została spowodowana opadami deszczu, w zachodniej wyżynnej części Nepalu. Pierwszymi ofiarami tegorocznego monsunu są: 5, 9, 15 letnie dzieci! Ogromny smutek nas ogarnia gdy to słyszymy!
Lawiny błotne, i osuwiska ziemne spowodowały ogromne szkody dla szkół, upraw rolnych, w wielu wioskach w tamtym rejonie. Zniszczyły drogi, często odcinając od świata wiele wiosek w zachodnich dystryktach.
W podobnym okresie również dwie kobiety zostały pogrzebane żywcem w niedzielę w Banke, gdy jedna z takich lawin zeszła.
Bardzo smutne wieści przychodzą z Nepalu, gdzie pogoda, bezlitosny żywioł, zbiera swoje żniwa w Nepalu.

4. Warsztaty Taniego Latania Kraków

…także na zakończenie zainteresowanych podróżowaniem w różne zakątki świata chcieliśmy zaprosić na współprowadzone przez Nas Warsztaty Taniego Latania 30 czerwca 2012 w Krakowie, gdzie staramy się wyszkolić uczestników, jak polować na tanie połączenia lotnicze, oraz jak znacząco obniżyć koszty własnych prywatnych voyage przez zakup tanich biletów lotniczych.

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów podróżniczych TANIE LATANIE! Widzimy się w sobotę, 30 czerwca 2012 w Artefakt Cafe przy ul. Dajwór 3 w Krakowie. Warsztaty potrwają od 10:30 do 16:30, cena -> 69 PLN.

W linku poniżej znajdziecie pełne info o programie warsztatów i tego jakich umiejętności nabierzecie w wyszukiwaniu tanich połączeń na całym świecie i których będą zazdrościć Wam po tym spotkaniu Wasi znajomi 😉 (albo z nich korzystać :))

Podczas warsztatów przykłady jak w praktyce szukać tanich połączeń lotniczych na różnych trasach oraz Wasze zapytania!

Więcej info na: http://lowcylotow.pl/portfolio-view/tanie-latanie/

Pozdrawiamy,
Backpackers Club

.