займ на карту срочно с плохой кредитной историей
28thmarzec

Budują Porter House’y! I inne wieści z Himalajów…

Witamy serdecznie,

Nie zwalniamy tempa i informujemy co ciekawego dzieje się w Nepalu.

1. Indyjska Linia Lotnicza Kingfischer nie lata już do Kathmandu. Boryka się ona bowiem z problemami finansowymi. Data zamknięcia trasy do Kathmandu, Bangkoku, Dhaki oraz Londynu była wyznaczona na 25 marca 2012. Lecz już od jakiś 10-12 dni, żaden z agentów pośredniczących nie sprzedał ani jednego biletu.
O dziwo, trasa lotów do Kathmnadu Kingfischera nadal widnieje na ich oficjalnej stronie internetowej do zabookowania.

2.TAAN w Nepalu(Związek Agencji Trekingowych) zadecydowało o wybudowaniu w najbliższym czasie dwóch schronisk dla tragarzy na popularnym szlaku do Bazy pod Everestem w rejonie Khumbu. Te schroniska zostaną wybudowane w Dingboche(4410mnpm) oraz w wiosce Dżongla(4840mnpm). W tych miejsach tragarz będą mogli uzyskać posiłek oraz nocleg za jedyne 150 Rupii. Dla porównania w tym momencie muszą za takie same usługi w Lodgach w tych wioskach płacić dwa razy więcej, 300 Rupii.
Pomoże to też zaoszczędzić, zmniejszyć ceny niektórym agencjom trekingowym wysyłającym swoich pracowników w rejon Khumbu.
Długoterminowy plan obejmuje wybudowanie 20 innych schronisk w rejonie Everestu, Annapurny oraz Doliny Nar Phu.

3. Unie studenckie w Nepalu zaczęły dziś w środę 28 marca 2012 demonstracje w Dolinie Kathmandu przeciwko rosnącym cenom paliwa. Nepalska Unia Paliwowa podniosła w ostatni dzień ceny paliwa o 4 Ruppie za litr. Jeden litr paliwa kosztuje teraz 89 Ruppii(1,50USD). Trzeba uważać w najbliższych dniach w Kathmandu na blokady drogowe oraz problemy z poruszaniem się autem/taksówkami po mieście.

4. Tybetańczyk podpalił się na ulicach w Delhi. 26 marca 2012 z wizytą do Delhi przybywa Chiński Prezydent Hu Jintao. W geście protestu przeciwko polityce chińskiej oraz prezydentowi nieznany Tybetańczyk podpalił się w tłumie. Został odwieziony do szpitala z nieznanymi obrażeniami ciała.

Pozdrawiamy,
Backpackers Club

.