займ на карту срочно с плохой кредитной историей
10thStyczeń

News Nepal

Witam serdecznie,

Wczorajsza prelekcja w Artefakt Cafe w Krakowie, zmotywowała do podzielenia się kilkoma ciekawymi NEWS’ami z NEPALU. O Nich poniżej:

1. Szlak Trans Himalaje tzw. The Great Himalayan Trail staje się coraz popularniejszy, możliwe będąc niedługo nawet alternatywą dla wspinaczki an Mt. Everest. U nas niedługo program będzie wrzucony na stronę!

LINK: The Great Himalayan Trail (ang.)

2. Problemy z lotami z lotniska w KTM. W niedzielę 08.01.2012 zostało anulowanych 13 lotów międzynarodowych ze względu na złą pogodę. Oczywiście loty krajowe także były utrudnione. Ludzie utknęli na lotnisku, często nie mając wcześniejszej informacji od obsługi linii lotniczych o problemach z lotami.

LINK: Problemy z lotami (ang.)

3.  Opady śniegu utrudniają życie i loty w wielu rejonach Himalajów w dystryktach Mygdi, Solokhumbu i innych. Zaczęły pojawiać się problemy z zapasem jedzenia oraz ich transport do wiosek z Kathmandu.

LINK: Opady śniegu (ang.)

LINK: Duże opady śniegu w Solokhumbu (ang.)

4. Nepal stara się rozpropagować rejon Kangchenjungi zwiększając liczbę turystów odwiedzających tamten rejon. Bo jest co oglądać oprócz 3 najwyższej góry świata. Widok Janu – niezapomniany! Polecamy ten rejon – jeden z ulubionych przez Nas odwiedzonych w Nepalu!

LINK: Kangchenjuga (ang.)

5. Zwiększona liczba turystów w Nepalu w 2011 roku. Patrząc na statystyki lotniska w Kathmandu, w 2010 roku przyleciało na nie około 450 tysięcy turystów. w 2011 roku ta liczba wzrosła do około 550 tysięcy turystów.

LINK: Liczba turystów (ang.)

6. Słoń tratuje 3 osoby na śmierć w wiosce w Nepalu, przy granicy z Indiami. Ludzie nie mogli zastrzelić zwierzęcia, ze względu na jego ochronę…

LINK: Słoń (ang.)

7. Topniejący najdłuższy himalajski lodowiec Ngozumpa. Wody z okolicznych lodowców zasilają lokalne jeziora w przestrzeni kilkudziesięciu następnych lat może doprowadzić do zalania niżej położonych wiosek lokalnej ludności.

LINK:  Ngozumpa (ang.)

Zapraszamy także na nasze konto Facebooka i Google+, gdzie to na obu z nich umieszczamy codzienna dawkę świeżych informacji dotyczących wyprawowych kierunków, jak i najlepsze wyszukane oferty tanich połączeń lotniczych!

FACEBOOK

GOOGLE+

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.