займ на карту срочно с плохой кредитной историей
18thczerwiec

Nowe regulacje dot. Tybetu

Witamy serdecznie,

Wiadomości z dnia 19 czerwca 2012

Ten rok jest dość trudnym okresem dla podróżników chcących odwiedzić Tybet, jak i rejony Amdo i Kham. Wszystkie te tereny były zamknięte podczas miesiąca marca, i część terenów Kham nie otworzono, aż do początku maja.
Tutaj jest kilka ostatnich aktualizacji na temat podróżowania w Tybecie. WAŻNE! Te informacje są aktualne w tym momencie pisania tej wiadomości. Jest istotnym, żeby pamiętać, iż regulacje dotyczące podróżowania po Tybecie mogą ulec zmianie w każdej chwili.

Lhasa i rejon TAR był całkowicie zamknięty dla obcokrajowców w miesiącu marcu i potem ponownie zamknięty pod koniec maja 2012, z powodu samopodpalenia dwóch osób w Lhasie. Pierwsze wieści po tych wydarzeniach z Lhasy i organizacji Tibet Tourism Bureau twierdziły, iż Tybet ma być zamknięty do końca sierpnia albo początku września 2012.

Jednakże, Tibet Tourism Bureau miał zebranie dnia 18 czerwca 2012, i rozpocznie rozpatrywanie podań turystów o pozwolenie na wjazd do Tybetu z dniem 20 czerwca 2012. Nadal jest wiele restrykcji. Tylko grupy złożone z minimum 5 osób tej samej narodowości mogą ubiegać się o pozwolenie na wjazd. To znaczy, że jeśli podróżujecie z osobami różnych narodowości, prawdopodobnie nie dostaniecie pozwolenia na wjazd do Tybetu.
Również z jakiś powodów, Tibet Tourism Bureau oświadczył, iż obywatele Norwegii, Wielkiej Brytani, Austrii i Koreii nie mogą aplikować o pozwolenie na wjazd do Tybetu.Rząd nie podał konkretnego powodu takiego zachowania.

Również pomimo iż TAR zostanie ponownie otwarty dla ruchu turystów z dniem 20 czerwca 2012, Everest Base Camp nadal pozostanie zamknięty.

Również Tibet Tourism Bureau wydał oświadczenie agencjom turystycznym w Tybecie, nakazujące poświadczenie przedpłaty 50% do 100% kwoty imprezy turystycznej przed przyjazdem grupy. W innym wypadku wniosek o TTB(pozwolenie) może zostać odrzucony. Znaczy to dla Nas tyle, iż żeby agencja mogła ubiegać się w naszym imieniu o pozwolenie do Tybetu, 50%(a w wielu przypadkach 100%) kosztów imprezy musi zostać opłaconych z góry w momencie rezerwacji.

Sytuacja w Tybecie zmienia się jak w kalejdoskopie. Nie zmienia to faktu, iż napięcie wisi w powietrzu, i wybierając się w tamten przepiękny rejon świata trzeba na bieżąco śledzić wiadomości na temat turystyki w Tybecie. Śledzcie naszą stronę, gdzie staramy się podawać do wiadomości publicznej wszelkie zmiany zachodzące w prawie podróżowania po Tybecie.

źródło: http://www.thelandofsnows.com/tibet-travel-update/

Pozdrawiamy,
Backpackers Club

.