займ на карту срочно с плохой кредитной историей
04thkwiecień

Nowe zdjęcia, nowe informacje – Nepal

Witam wszystkich,

Właśnie natknąłem się na super album ze zdjęciami z dawnych lat, osoby pracującej w Korpusie Pokoju w Nepalu w dawnych latach. Zdjęcia odnowione wyglądają niesamowicie. Patrząc na te zdjęcia, aż chce się wrócić do Nepalu.

ALBUM

Także dodaliśmy nowe pytania i oczywiście odpowiedzi na nie, w zakładce Nepal: Często zadawane pytania. Czytając możemy dowiedzieć się o warunkach pogodowych w przekroju rocznym w Khumbu i innych rejonach. O potrzebnym ekwipunku na wyprawy, o przykładowych kosztach życia, kosztach transportu lotniczego oraz lądowego. Przydatne informacje dla wybierających się z nami na wyprawy, jak i dla osób organizujących sobie samemu wyjazdy do Nepalu.

Zapraszamy do lektury:

Nepal: Często zadawane pytania

Także chcemy zwrócić waszą uwagę ponownie na zmieniający się klimat w Himalajach. Zwrócił na to uwagę weteran Himalajów Appa Sherpa.
Zauważył on iż takie słynne szczyty jak Everest, Dhaulagiri, Annapurna Machhapuchhre zamieniają się powoli w skalne góry/szczyty z powodu topniejącej szybko pokrywy śnieżnej.
Dyskusja jaką on przeprowadził z dziennikarzami jest częścią jego wielkiego projektu „The Great Himalayan Trail”. Którym to czynem chce przyciągnąć uwagę opinii publicznej do problemu topnienia lodowców w Himalajach oraz znalezienia sposobu prewencji.
Jako część trasy ma rozplanowane przejście od Taplejung do Darchuli (1700km) w 120 dni.
Rozmawia on z ludźmi i wysłuchuje ich problemów. Jako przykład podaje rozmowy z rolnikami ze wschodu z okolic Ilam, którzy to narzekali coraz dłużej trzymający się i osadzający na uprawach szron. Co spowodowało spadek produkcji kardamonu, herbaty, ziemniaków. Gdzie również wiele terenów na zachodzie kraju miało do czynienia ze wzrostem erozji gleby, lawinami ziemnymi, wyrębem lasu, pożarami oraz coraz wyższymi średnimi rocznymi temperatur.
Klimat nasz się zmienia z dnia na dzień.

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.