займ на карту срочно с плохой кредитной историей
02ndsierpień

Paralotnią z Broad Peak i Elbrusa + bonusy

Witam,

Ostatnie dni były bardzo obfite w różnego rodzaju wyczyny na najwyższych szczytach naszej planety. Elbrus, Broad Peak i nie tylko.

Niedawno dopiero co wróciliśmy z Elbrusa w Rosji, a minęliśmy się z grupą (Nepalczyk + Rosjanka), którzy kilka dni temu dokonali lotu na paralotni ze szczytu Elbrusa.

Jakby tego było mało, tegoroczny zdobywca Broad Peak Antoine Girard postanowił spróbować swoich sił na paralotni startując ze szczytu Broad Peak (8051 mnpm) 23 lipca 2017. Poniżej nagranie z tego wyczynu.

Teraz nie tyle filmowo, ale nadal wyczynowo-sportowo. Andrzej Bargiel wszedł na szczyt Piku Komunizma. Cała akcja baza – szczyt – baza zajęło mu trochę ponad 27 godzin. Gratulacje – to już 3 szczyt (po Piku Lenina i Pik Korżeniewskiej). Zostały mu jeszcze dwa – Pik Pobiedy i Chan Tengri. Więcej informacji na ten temat w LINKU.

Przenosimy się do mojego ulubionego kraju – Nepalu, a dokładnie do Taplejung, leżącego w rejonie Kangchenjungi. Od początku tego roku dwie linie lotnicze prowadzą regularne bezpośrednie loty na trasie Kathmandu – Suketar(lotnisko w pobliżu Taplejung). Jest to ogromne ułatwienie dla ekspedycji, wypraw wybierających się w rejon Kangchenjungi. Ale sam fakt rozkładu lotów, nie gwarantuje ich startu. Bo…. na przykład z powodu złej pogody w ostatnie 45 dni na lotnisku w Taplejung nie wylądował żaden samolot – niechlubny rekord?? – LINK

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.