займ на карту срочно с плохой кредитной историей
07thgrudzień

Podsumowanie wyprawy Mera Peak 6461 m

Witam,

Powoli nasz czas w Nepalu dobiega końca. Miałem okazję prowadzić dwie bardzo silne grupy na trasach: w listopadzie w rejonie Rolwaling / przełęczy Tashi Lapcha / szczytu Pachermo. Natomiast na przełomie listopada/grudnia w rejonie doliny Hinku i szczytu Mera Peak.

Pogoda podczas całości trwania wyprawy Mera Peak 6461 mnpm bardzo nam sprzyjała. Często całodniowe bezchmurne niebo, rozgwieżdżone noce.

Trasę od Lukli przez Payan, Pangom, Nashing Dingma, Chelem Kharka, Khola Kharka, Khote, Tagnag, Khare, High Camp, szczyt, Khare, Khote, Zetrwa La, Lukla – zajęła nam 14 dni. Po drodze naliczyliśmy łacznie 10 przełęczy, które musieliśmy pokonać – jedne wyższe, inne niższe – lecz na pewno łatwe przejście to nie było.

Grupę tworzyło 7 uczestników: Ala, Justyna, Ola, Zdzisław, Roman, Andrzej, Hubert. Bardzo wesoła ekipa.

Na trasie spotkaliśmy niewielu turystów, a przez pierwsze 6 dni, spotkalismy tylko 3 obcokrajowców.

Mera jak to często bywa, przywitała nas wiatrem i niskimi temperaturami – lecz cała grupa dzielnie walczyła z brakiem tlenu oraz niskimi temperaturami.

Do wierzchołka udało się dotrzeć 4 uczestnikom. Ale gratulacje należą się wszystkim osobom za walkę i przejście całej wymęczającej trasy. Ale widoki wynagrodziły zmęczenie.

Teraz zostało nam kilka dni w Katmandu, gdzie odpoczywamy oraz mamy okazję na bardziej dokładne zwiedzenie Doliny Katmandu oraz reszty Nepalu.

Poniżej link do krótkiej galerii zdjęć z etapu górskiego naszego pobytu w Nepalu.

GALERIA ZDJĘĆ MERA PEAK 2016

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.