займ на карту срочно с плохой кредитной историей
20thkwiecień

Pokhara najtańszym miastem Backpackers’kim w Azji?

Witamy serdecznie,

Według portalu internetowego Price of Travel, Pokhara została sklasyfikowana na pierwszym miejscy najtańszych miejsc w Azji.  Wyznacznikami było:

– łóżko w najtańszym hostelu, hoteliku z dobrymi opiniami w mieście

– ok. 2 przejażdżek lokalnym transportem dziennie

– 1 słynna płatna atrakcja dziennie

– 3 tanie posiłki dziennie

– 3 piwa, albo deser dziennie – wydatki na rozrywkę

Budżet na Pokharę został określony na poziomie 15.10$/na dzień.

Drugim na liście okazało się Hanoi w Wietnamie z budżetem 16.41$/na dzień.

Pokhara nie jest jedynym tanim miejscem w Nepalu.

W pierwszej dziesiątce(bo na 6 miejscu) zostało również sklasyfikowane Kathmandu z budżetem dziennym na poziomie 18.17$/dziennie.

Więcej na stronie:

RANKING TANICH MIAST W AZJI

Abstrahując od tego jak tania jest Pokhara i Kathmandu, władze w Nepalu widocznie chcą pozbawić miana tanich destynacji do podróżowania, tych dwóch wyżej wymienionych miast.

Jak to robią? Podnosząc opłaty wejściowe do najpopularniejszych zabytków Nepalu. Od 15 kwietnia 2012 opłata za wejście do Placu Durbar w Patanie wzrasta z dawnych 200 Rs do 500Rs! Czyli ponad dwukrotnie więcej!

Plac Durbar w Kathmandu kosztuje również 500 Rs(cena jego również wzrosła). Hitem cenowym jest opłata za wejście do kompleksu Pashupatinath, gdzie cena za wejście wynosi 750Rs.

Najdroższym zabytkiem doliny Katmandu jest Bhaktapur, do którego wejście kosztuje 1000Rs. Lecz przez wielu turystów i przez nas, jest to uzasadniona opłata i miejsce najbardziej warte odwiedzenia, spośród pozostałych!

Również bardzo smutne wieści doszły do nas z Bazy pod Everestem w rejonie Khumbu. Karsang Namgyal, lat 40, zmarł w Bazi pod Everestem w ostatnią środę. Namgyal był bardzo doświadczonym Sherpą, który wszedł na Everest 10 krotnie. Nie są znane na razie szczegóły dotyczące przyczyny zgonu. W tym momencie w Bazie pod Everestem jest wiele ekspedycji czekających na przychylną pogodę, aby zaatakować szczyt!

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.