займ на карту срочно с плохой кредитной историей
06thmarzec

Polecane filmy o Ladakhu i Zanskarze – Indie

Witam,

Ostatnio pisałem o naszej nadchodzącej wyprawie do Tybetu w sierpniu 2015, tym razem chciałem się z Wami podzielić propozycjami filmów dokumentalnych na temat rejonów Ladakhu i Zanskaru w indyjskich Himalajach.

Tak się składa, że wszystko jest na dobrej drodze, żebyśmy tam z naszą grupą zawitali na przełomie lipca/sierpnia, realizując program trekkingowy trawersu z Ladakhu do Zanskaru, bardzo dzikim szlakiem.

Mam nadzieję, że propozycje filmowe przypadną Wam do gustu i zachęcą do odwiedzin tego rejonu Himalajów.

1. Szokująca Ziemia: Himalaje. Droga do nowego życia – Himalaje. Droga do nowego życia to film należący do cyklu dokumentalnego Szokująca Ziemia. Zanskar, przylegający do łańcucha górskiego z zamrożonymi szczytami Himalajów, królestwo Buddyzmu utracone dla świata, za wyjątkiem mnichów i bogów. Czasem temperatura spada do – 30°C. Dziewięć miesięcy zimy, w których każdy musi pracować, by przetrwać.

2. Children of Zanskar – India (Dzieci Zanskaru)

3. Bringing Smiles Back To Ladakh movie.

4. Ucząc się od Ladakh – film dokumentalny nakręcony na podstawie książki Heleny Norberg-Hodge o tym samym tytule. Ukazuje na przykładzie Ladakh, tzw. małego Tybetu w Indiach, wpływ procesów globalizacyjnych na kulturę i lokalne społeczności.(źródło – independent.pl)

5. Climate change: Ladakh

6.  The Frozen Frontier

7. Lodowa karawana – Wizyta w wiosce Zanskar, ukrytej na wysokości 3 tysięcy metrów n.p.m. w sercu Himalajów. Zimą, która trwa tu osiem miesięcy, mieszkańcy Zanskaru są praktycznie odcięci od świata. Nie ma drogi pozwalającej na dotarcie tu transportu a jedynym szlakiem komunikacyjnym, jest zamarzająca okresowo rzeka Chadar. Dokumentaliści towarzyszą karawanie mężczyznom, którzy w tych warunkach podróżują do klasztoru Lingshed i odprowadzają dzieci do szkoły w Leh. Ci twardzi ludzie muszą pokonać zimno, zmęczenie i lęk. Lód na rzece w każdej chwili może pęknąć…(źródło: zalukaj.tv). Gdzie obejrzeć – LINK

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.