займ на карту срочно с плохой кредитной историей
04thMarzec

Secrets of Dhaulagiri i więcej…

Witam wszystkich,

Jak zawsze chcemy dostarczać na bieżąco ciekawych wieści z kraju Himalajów – Nepalu, tak też czynimy.

1. Nepal staje się coraz to popularniejszą destynacją turystyczną. Z roku na rokbijąc własne rekordy ilości turystów odwiedzających ten kraj. 42,716 turystów odwiedzających Nepal drogą lotniczą w miesiący lutym 2012, to 13.7% więcej niż w roku 2011.Największy wzrost zanotowali obywatele INdii, którzy coraz częściej decydują się odwiedzać swojego sąsiada – 28.8% więcej niż w lutym 2011. Największy spadek odwiedzin zanotowany u turystów z Chin i Singapruru(23.1% oraz 25.3%).
Więcej informacji pod linkiem.

LINK

2.3 miesięczna wyprawa ze szczytu Mount Everest do Zatoki Bengalskiej, którem ideą było zdobycie Everestu oraz dotarcie ze szczytu do Oceanu Indyjskiego, wysokości 0 mnpm.Pierwszy taki wyczyn ukończony sukcesem na świecie! Dwie osoby, 28 letni Sano Babu Sunuwar wraz z Lakpa Tsheri Sherpa, weszli na Everest 21 Maja 2011, po czym wzbili się ze szczytu Everestu na paralotni na wysokość 8865mnpm. Dalej dopływami rzeki Koshi pokonując ponad 500km, dopłyneli 27 czerwca 2011 kajakiem do Zatoki Bengalskiej oraz Oceanu Indyjskiego.Zostali oni wybrani przez National Geographic lauratami konkursu „Przygoda Roku 2011”.
Więcej informacji pod linkiem

LINK

3.Niesamowity film „Secrets of Dhaulagiri” od 12 marca 2012 w kinach Europy(nie wiadomo czy będzie w Polsce).Opowiada o życiu dwóch bohaterów Dil Bahadur oraz Segendra GAuchan. Gauchan opiekuję się swoim stadem jaków, i pozostaje na dużych wysokościach przez 6 miesięcy. Natomiast Bhadur jest ofiarą paraliżu i wierzy, iż po wypiciu krwi jaka znów będzie zdrowy.Ten dokument ujawnia wierzenia i mity ludzi żyjących w rejonie Dhaulagiri związanych z festiwalami picia krwi odbywających się w kwietniu i lipcu każdego roku.
Więcej informacji pod linkiem

LINK

Trailer filmu poniżej:

TRAILER

Pozdrawiamy,
Backpackers Club

.