займ на карту срочно с плохой кредитной историей
24thgrudzień

Święta… czy dla każdego?

Witamy serdecznie,

A możemy powinienem napisać Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku? Pewnie tak, ale czy wszyscy się dziś radujemy, będziemy radować przez następne kilka dni? Czasem sobie tak myślę, czym sobie zasłużyliśmy na takie życie, żeby było nam łatwiej niż innym? Codziennie zaganiani w wypełnianiu swoich obowiązków, w pogoni za posiadaniem …więcej i więcej. Zatrzymajmy się choć na chwilę w te Święta i oddajmy się chwili zadumy. Bo czas ten, jak żaden inny w roku, najbardziej nas do tego motywuje. Pomyślmy o tych, którzy w życiu nie mają łatwo. Nie mam na myśli tych, którym z jakiś powodów, słabych starań, innych zdarzeń nie wyszło. Ale tych, którzy nawet nie mają możliwości, sytuacji aby „im wyszło”, aby im udało się polepszyć ich własny los.

Uganda – kraj w Afryce, umieszczony na liście „Top 20 Must See places in 2013” – 20 najważniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć w 2013 rok, według National Geographic. Kraj przeznaczający jedne z największym kwot spośród innych krajów w tym rejonie na rozwój turystyki. Przepiękna przyroda i zwierzęta, lokalny koloryt i kultura – to, to co przyciąga obcokrajowców w te rejony.

Ale piękny kraj, przyroda to tylko pozory, bo tak naprawdę dotyka ludzi tam ogromna bieda, głód, problemy narkotykowe. My myślimy, że często żyjemy poniżej jakiegokolwiek minimum? Zobaczmy na nich którzy mają problemy ze zdobyciem jedzenia – jak np. poniżej w artykule i na zdjęciach o niedalekiej od Ugandy Kenii.

Link do artykułu – „Głód w Kenii” – ANG.

I pamiętajmy, że nie wszystko toczy się w okół pieniędzy. Czasem warto mieć mniej, żeby to bardziej docenić co się ma. Uczmy się ludzi, uczmy się kochać i dostrzegać dobro dookoła Nas – a najważniejsze, uczmy się nie być obojętni.

Pozdrawiam,

Marcin Niedziółka

Backpackers Club

 

.