займ на карту срочно с плохой кредитной историей
29thwrzesień

Szczegółowe regulacje wjazdu do Nepalu od 17.10.2020

Cześć,

Dziś rano nepalskie Ministerstwo Turystyki ogłosiło zasady wjazdu obcokrajowców do kraju, które mają obowiązywać od 17.10.2020.

Czytając poniższe wytyczne, Nepal raczej nie liczy, że turyści wypełnią samoloty lecące do Nepalu. Lokalne agencje, przewodnicy, tragarze mogą rozpocząć szukanie innej pracy – bo ten sezon wygląda na stracony. Jeszcze dziś różne organizacje jak TAAN, NATTA mają składać protesty do strony rządowej na temat ograniczeń, które mają wejść w życie, które zabijają branżę turystyczną w tym sezonie. Rząd ma je rozważyć i ewentualnie podjąć decyzje o zmianach.

Na chwilę obecną zasady dla obcokrajowców wjeżdżających do Nepalu od 17.10.2020 to:
1) Brak możliwości uzyskania wizy na lotnisku w Katmandu. Czyli osoby mieszkające w Polsce musiałyby aplikować o wizę w Ambasadzie Nepalu w Berlinie.
2) Wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, wykonanego maksymalnie 72 godz przed wylotem do Nepalu
3) Posiadać potwierdzenie rezerwacji hotelowej w Katmandu na minimum 7 nocy, w którym to miejscu turystya spędzi swoją obowiązkową kwarantannę
4) Posiadać dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne uwzględniające COVID-19 na kwotę minimum 5000 USD.
5) Piątego dnia kwarantanny poddać się testowi RT-PCR na COVID-19 w Katmandu, którego jeśli wynik będzie negatywny to kończymy kwarantannę. Jesli wyjdzie pozytywny to pozostajemy w kwarantannie, aż do czasu uzyskania wyniku negatywnego testu na COVID-19.
6) Także linie lotnicze jak Qatar Airways, FlyDubai i kilka innych, które latają do Katmandu wymagają od swoich pasażerów wylatujących z Katmandu okazania negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed wylotem z Nepalu.

Realnie patrząc, jeśli zasada 7 dniowej kwarantanny oraz ponownego testu 5-ego dnia od przylotu do Nepalu zostanie utrzymana, Nepal godzi się z faktem, iż dla branży turystycznej w Nepalu sezon jesienny 2020 będzie stracony.

Czekamy na odniesienie się strony rządowej do licznych protestów organizacji turystycznych, którzy bardzo mocno skrytykowali opublikowane wytczyne dla obcokrajowców. Osoby, które liczyły na wyjazd do Nepalu tej jesieni, alternatywnie zapraszam do udziału w naszych innych wyprawach, np. : do Ekwadoru czy do Kolumbii.

Gdy tylko pojawią się nowe informacje od razu je opublikuje na stronie.
Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.