займ на карту срочно с плохой кредитной историей
02ndCzerwiec

Tragiczne wieści z Nepalu

Witam,

W ostatnich tygodniach nie działo się za dobrze w niektórych rejonach Nepalu. Katastrofa kolejnego samolotu, poważny pożar w Thamelu czy tragicznie zakończony sezon wspinaczkowy na 3 najwyższej górze świata – Kangchenjunga. 

Na początku chcieliśmy przekazać wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich, osób, himalaistów, którzy zostali tej wiosny 2013 na zboczach Kangchenjungi. Podczas tego sezonu wspinaczkowego góra zabrała 14 wspinaczy, 5 Nepalczyków oraz 9 obcokrajowców.  Więcej w artykule na Explorers Web.

Kolejną nieciekawą informacją płynącą od osób niedawno przebywających w rejonie Khumbu jest fakt, że w planach jest wyłączenie elektryczności w wiosce Namche Bazar, ze względu na planowane prace związane z budową nowej tamy. Mają zamiar zdążyć przed jesiennym sezonem trekingowym, ale zobaczymy czy im to się uda? Więcej w POD LINKIEM.

Bardzo smutne wieści doszły do nas z zachodniego Nepalu, gdzie to w rejonie Annapurny, w okolicy miasteczka Jomsom rozbił się kolejny samolot. Było kilkoro rannych, na szczęście nikt nie zginął.

Także, kto był w Kathmandu na pewno odwiedził, bądź słyszał o najsłynniejszej w mieście księgarni Pilgrims Bookhouse. Stała się rzecz okropna – księgarnia spłonęła. Ogień zajął się w kuchni pobliskiego klubu Faces Lounge, i przeszedł na okoliczne budynki w tym restaurację Sisha Terrace oraz Pilgrims Bookhouse! Zawsze tam zaopatrywaliśmy się w mapy przed wyprawami :(.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.