займ на карту срочно с плохой кредитной историей
16thlipiec

USA – podsumowanie dwóch wypraw!

Cześć,

Jestem jeszcze w Nowym Jorku. Ale wyprawa dobiegła końca. Prawie 2 miesiące w USA. Czas wracać do Polski do domu.

Kilka statystyk dla Was. W ciągu 51 dni przejechaliśmy z II grupami łącznie ponad 12 tysięcy mil (czyli ponad 20 tysięcy kilometrów). Przejechałem z naszymi uczestnikami trasę Nowy Jork – San Francisco – Nowy Jork.

Odwiedziliśmy takie miejsca jak: Nowy Jork, Waszyngton, Filadelfię, Memphis, Nashville, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco.

Zobaczyliśmy jedne z najpiękniejszych parków narodowych w całym kraju: Wielki Kanion, Bryce , Zion, Canyonlands, Arches, Yosemite, Sekwoja, Dolina Śmierci, Gór Mglistych, Skamieniały Las itp.

Odwiedziliśmy inne cuda natury jak: Dolina Monumentów, Krater Meteoru, Blue Ridge Parkway, Trasa Route 1 – Big Sur.

Wygraliśmy $$$ w Vegas. Widzieliśmy misie w parku narodowym Yosemite oraz Blue Ridge Parkway. Wjechaliśmy na Empire State Building, weszliśmy na Statuę Wolności. Byliśmy pod Białym Domem. Bawiliśmy się przy muzyce na żywo w Memphis i Nashville. Zjedliśmy steki w Big Texan. Utknęliśmy w korkach w Nowym Jorku.

I jeszcze więcej ciekawych przygód, które spotkały nas na trasie legendarnej drogi Route 66! Dla wielu to była wyprawa życia! Dla innych ciekawe nowe doświadczenie odwiedzenia miejsc, które do tej pory oglądali na filmach.

PS. A dla zorientowanych(a ja nim na pewno nie jestem) – spotkaliśmy niedawno przy Strawberry Fields „IMAGINE” – Yoko Ono, żonę legendarnego Johna Lennona z The Beatles. Tak przynajmniej uczestnicy grupy mi powiedzieli.

Do zobaczenia na kolejnych wyprawach w USA i w innych zakątkach świata!

Marcin Mentel

Zdjęcia – autor Andrzej Bzówka

.