займ на карту срочно с плохой кредитной историей
07thmarzec

Wiadomości z Nepalu i Nowej Zelandii

Cześć,

Macie ochotę na świeżą porcję informacji podróżniczych z Nowej Zelandii i Nepalu? Zapraszam!

Alex Txikon – próba numer dwa z wejściem na Everest zimą bez użycia butli z tlenem.
Szczyt będzie próbował zdobyć 8 marca, gdyż od czwartku prognoza pogoda zapowiada bardzo silny wiatr i kolejne opady śniegu.
Alex Txikon po ponad 1 tygodniowym pobycie w Katmandu 25 lutego wrócił do base campu pod Everestem, od tamtego czasu udało im się naprawić drogę przez Ice Fall pomiędzy BC, a C1. 5 marca mieli nie mała niespodziankę, bo z odwiedzinami do base campu przyleciał Reinhold Messner życząc im powodzenia.
W Kathmandu najazd słynnych himalaistów – w stolicy Nepalu Alex Txikon w lutym spotkał się Uelim Steckiem.
Więcej informacji w LINKU

Oprócz tych wesołych wiadomości, także doszły do nas smutne wieści z rejonu Khumbu. W wiose Lobuje 4910 mnpm, w ostatni piątek(3 marca) zmarł australijski wędrowiec, miał 49 lat. Najprawdopodbniej przyczyną śmierci były zlekceważone objawy postępującej choroby wysokościowej.Więcej informacji w LINKU

Brak funduszy na wyprawę do Nowej Zelandii?To może jesteś informatykiem/spacjalistą z zakresu IT? Jeśli tak – masz szansę na darmowy wyjazd do Nowej Zelandii, a nawet na pracę w Wellington – więcej szczegółów w LINKU

Bardzo ciekawy, krótki reportaż o tęsknocie za domem, za Nepalem – polecam

I zakończymy mocnym akcentem. Niesamowita Haka (tradycyjny taniec maoryski) w wykonaniu żołnierzy armii nowozelandzkiej. Pożegnali oni w ten sposób swojego zmarłego kolegę !!

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.