займ на карту срочно с плохой кредитной историей
30thmarzec

Wyprawa USA: Etap Natchez Pkwy & Cherokee Byway

Witamy serdecznie,

Trasa naszej wakacyjnej wyprawy USA: Wschód – Zachód Route 66, przebiega przez kilka bardzo ciekawych krajobrazowo dróg widokowych. Tydzień temu pisaliśmy o bardzo słynnej w całych USA Blue Ridge Parkway. Co będziemy pisać tutaj jakie ciekawe jest Las Vegas, Los Angeles, Nowy Jork. Chcemy bardziej się skupić na takich miejscach, które mogą zauroczyć pięknem przyrody, a może kilka osób na 100 albo nawet mniej, będzie znało te trasy.Zamiast jechać bezpośrednio autostradą z Nashville do Memphis, omijamy autostradę i skręcamy na znaną, malowniczą w tamtym rejonie drogę Natchez Trace Parkway. Uczestnicy naszej wakacyjnej wyprawy, będą mieli okazję obejrzeć ją na żywo. Czasem wydaje się jakby historia, czas, zatrzymał się tam lata temu. Co pokazuje, że także centralne stany mogą być interesujące, a nie tylko ten wschód i zachód.

Drugą trasą krajobrazową, którą będzie biegła nasza drogą wiedzie przez Cherokee Hills Scenic Byway. Trasa ta znajduje się pomiędzy Forth Smith, a Oklahoma City, w stanie Oklahoma. Tak samo zjeżdżamy z autostrady, żeby zobaczyć w USA, to co ma najlepszego do zaoferowania, czyli zróżnicowana flora i fauna, niesamowite krajobrazy, przyrodę! Poniżej kilka filmików zachęcających do odwiedzenia tamtych miejsc. A może dołączycie do naszej wyprawy. Miejsca w samochodzie jeszcze są.

A także pamiętam jak spływaliśmy na raftingu w West Virginia na rzece Upper Gauley oraz New River. Jedne z lepszych raftingów do tej pory w życiu, i pamiętam opowieści przewodnika o tzw.car bungee na moście nad rzeką New River z okazji dnia rzeki. Właśnie taki car bungee jak poniżej 🙂

Pozdrawiam,

Marcin Niedziółka

Backpackers Club

.