займ на карту срочно с плохой кредитной историей

NOWA ZELANDIA – WITAJ PRZYGODO!
Data: 7 marzec 2020 – 28 marzec 2020 – To już VII edycja wyprawy. Wyjazd potwierdzony!

Cena: 3700 NZD(około 9 500 PLN) + bilet lotniczy uczestnika (około 3500 – 4000 PLN)
Czas trwania wyprawy 21 dni
Liczba minimalna uczestników: 5
Liczba maksymalna uczestników: 11
Termin zapisów: do 1 sierpnia 2019
Trudność: Łatwa
Rodzaj aktywności: jazda na rowerze, pływanie kajakiem, trekking
Zakwaterowanie: Hotel /Motel

Film (mapa) omawiający trasę wyprawy po Nowej Zelandii –LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY
LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY LUTY 2016LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY MARZEC 2016LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY LUTY 2017- LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY MARZEC 2017LINK
FILM/KOMPILACJA Z WYPRAWY MARZEC 2018 LINK 


POWIĘKSZ MAPĘ

Nowa Zelandia – Witaj Przygodo!
Od białych piasków zatoki Bay of Islands, do bujnych lasów i niesamowitych lodowców Franz Josef i Fox. Nowa Zelandia była tłem dla „Władcy Pierścienia” i nie ma drugiego takiego kraju jak ten.

Nowa Zelandia ciągle zadziwia odwiedzających swoja oszałamiającą sceneria, kultura oraz ogromna oferta sportów outdoorowych. Spędzimy prawie 3 tygodnie eksplorując najciekawsze miejsca północnej i południowej wyspy.

Odwiedzimy zatokę Bay of Islands, gdzie miały miejsce jedne z najważniejszych wydarzeń w historii Nowej Zelandii, wliczając to podpisanie Traktatu Waitangi. Będziemy mieli możliwość zobaczenia gigantycznych wydm piaskowych Te Paki, czy lasu Puketi, domu ogromnych drzew Kauri. Wskoczymy na katamaran, aby oglądać delfiny w słynnym miejscu Hole in the Rock.
Spędzimy dzień podziwiając bulgoczące baseny błotne oraz tryskające gejzery w Rotoura. Będziemy jeździć na rowerach, pływać kajakiem i odpoczywać w źródłach termalnych. Odwiedzimy tradycyjne Marae ludności Maori. Pójdziemy na trekking w Parku Narodowym Tongarino. Naszym ostatnim przystankiem na północnej wyspie będzie Wellington, stolica kraju, baza dla ekipy produkcyjnej Władcy Pierścienia, oraz miejsce – gospodarz wielu najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju.

Następnie miejmy kamery w gotowości, jak będziemy odwiedzać Park Narodowy Abel Tasman, który to będziemy podziwiać pływając tam kajakiem. Zanim dojedziemy do Christchurch zatrzymamy się w Kaikoura, gdzie główną atrakcja jest oglądanie wielorybów! Przejedziemy przez pasmo gór Południowych Alp, w naszej drodze do lodowca Fox. Chwile potem znajdziemy się w Queenstwon – czyli stolicy sportu, rekreacji, adrenaliny całej Nowej Zelandii. Mamy kilka atrakcji w planie w tym miejscu.
Milford Sound jest niesamowitym 16 km fiordem, wyrzeźbionym przez lodowiec, wychodzący w stronę Morza Tasmańskiego. Dla wielu osób jest to atrakcja numer jeden w Nowej Zelandii. Spędzimy noc nad jeziorem Ohau, odwiedzimy wioskę Mt Cook, zanim ponownie wrócimy do Christchurch.

Dzień 1 i 2
Wylot z Warszawy/Pragi/Berlina/Wiednia. Uzależniamy miejsce wylotu od cen biletów lotniczych, które w dużej mierze budują koszt wyjazdu. Dlatego bierzemy te miejsca pod uwagę w chwili analizy rynku połączeń lotniczych. Przy zgłoszeniu takiej chęci grupy, dopuszczamy zrobienia sobie przerwy 1-2 dniowej gdzieś po drodze, gdzie mamy międzylądowanie. Wylatujemy we wczesnych godzinach rannych.

Dzień 2 
Tego dnia lądujemy w Auckland. Wynajętym autem na lotnisku w Auckland udajemy się do naszego hotelu w mieście. Resztę dnia spędzamy na odpoczynku po długim locie, na integracji grupowej, oraz na spacerze po mieście. Wieczorem idziemy na integracyjna kolacje. Nocleg w hotelu/motelu pokoje 2-3 osobowe.

Dzień 3 
Auckland inaczej zwane Tamaki-Makau-Rau, jak jest znane w języku Maori, co oznacza „dziewica z tysiącem kochanków. Nazwa wzięła się od faktu, iż miasto to było pożądane przez wiele plemion. Przejeżdżając przez krajobrazowy port w Auckland udajemy się na północ. Naszym pierwszym przystankiem jest Park Parry Kauri, Gdzie zobaczymy olbrzymie drzewa Kauri, nowozelandzkie najstarsze i największe drzewa mające ponad 2000 lat. Dalej udajemy się na wybrzeże do miasteczka Paihia i pięknej zatoki Bay of Islands – 144 wyspy, zaciszne zatoki, typowa kultura, życie portowe – perfekcyjny obrazek Nowej Zelandii. Kwaterujemy się w hotelu i resztę popołudnia spędzamy na czasie wolnym, spacerując po mieście, odpoczywając na basenie, czy idąc na kolacje. Nocleg w pokojach 2-3 osobowych w hotelu/motelu.

Dzień 4 
Dziś mamy dzień na eksploracje zatoki Bay of Islands. Jest tutaj bardzo dużo aktywności, które możemy robić. Popłyniemy całą grupą na wycieczkę katamaranem po zatoce w poszukiwaniu, często występujących tutaj delfinów. Po czym popołudniu czas wolny, w którym możemy: udać się na zjazd na desce z wydm Te paki(dodatkowo płatne) ; przejechać wzdłuż długiej na 90 mil plaży do Cape Reinga. Jest także opcja odwiedzin Russell, najstarsza osadę w Nowej Zelandii, albo udać się na trekking do wodospadów Haruru(dodatkowo płatne). Wiec po delfinach opcji mamy dużo do wyboru. Nocleg w tym samym hotelu/motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 5 
Tego ranka rozpoczynamy naszą podróż na południe. Wyjeżdżamy wczesnym rankiem gdyż mamy wiele do zobaczenia. W drodze na południe przejeżdżamy znów przez Auckland zatrzymując się tam na wczesny lunch. Podróżujemy dalej w dół do serca kultury Maori Aotearoa – Rotorua. W drodze do Rotorua, zahaczymy o słynne jaskinie Waitomo Caves, gdzie będzie podziwiać ten niesamowity cud natury! Robi wrażenie! Po zwiedzeniu jaskiń po południu udajemy się do Rotorua, gdzie będziemy doświadczać prawdziwej kultury Maori. Na początku zaczniemy od tradycyjnej, tradycyjnej, rodzinnej wspólnej kolacji, jeden z naszych gospodarzy Maroi poprowadzi nas przez historię i legendy związane z ludnością Maori. Po czym zostaniemy zabrani na pokaz kulturalny ludności Te Arawa. Nauczymy się aspektów tego kulturalnego przedstawienia, wliczając w to różne akcje Haka Poi. Po czym późnym wieczorem wracamy na należny odpoczynek. Nocleg w motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 6 
Po śniadaniu mamy dzień dla siebie. Całą grupą najpierw udajemy się na Hobitton Tour, czyli absolutne „musisz zobaczyć” dla fanów Władcy Pierścienia. Wycieczka zabiera nas przez prawdziwe „Śród ziemie” ze ekranu kina, dokładnie takie jakie występowało w filmie. Gubimy się pomiędzy domkami hobbitów, karczmami, zajazdami, oryginalnymi miejscami, gdzie były kręcone sceny filmu. Resztę dnia można spędzić udając się we własnym zakresie na wody termalne, skorzystać z masażu, spróbować zorbingu(płatne we własnym zakresie)! Wieczorem nocleg w tym samym motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 7 
Podróżując na południe zjeżdżamy z autostrady aby zwiedzić unikalny, inny krajobraz Wai-O-Tapu(świętych wód Maori). Jest to aktywny geotermalny teren, zlokalizowany w wulkanicznej strefie Taupo. Zróżnicowane kolory tych gorących źródłem, pośród szlaku Wai-O-Tapu Thermal Track, służą jako murowane zdjęcie na facebooka :). Wizyta tutaj nie była by w pełni satysfakcjonująca, gdyby nie wizyta również w bulgoczącym błotnym basenie – Mud Pool. Następnym miejscem dziś na naszej liście jest przejazd obok rozszalałych wodach wodospadu Huka, gdzie dalej dojedziemy do jeziora Taupo. Największego jeziora w Nowej Zelandii. Taupo Bungy, wiszący ponad rzeką Waikato – jest konieczny do spróbowania dla poszukiwaczy adrenaliny(dodatkowo płatny). Zatrzymujemy się nad jeziorem i udajemy się na kąpiel w Spa Park, gorącym strumieniu który wpływa do potężnej rzeki Waikato. czym bardziej będziemy się oddalać od strumienia ciepłej wody, tym temperatura będzie spadać. Każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. Po pewnym czasie w Taupo, wybieramy się w dalszą podróż do rozległego wulkanicznego płaskowyżu Parku Narodowego Tongariro – wpisanego na listę UNESCO. Trzy góry w centrum parku – Tongariro, Ngauruhoe i Ruapehu – mają kulturalne i religijne znaczenie dla ludności Maori. W tej okolicy zatrzymujemy się na 2 noce. Nocleg w hotelu/motelu w okolicy Parku Narodowego Tongariro w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 8 
Z dwoma znaczeniami: kulturalnym i widokowym, wybieramy się na jedną z najsłynniejszych w Nowej Zelandii jednodniowych wędrówek na „Tongariro Crossing”. Dwa aktywne wulkany, górskie strumienie, ślady lawy, aktywny krater wulkanu, szmaragdowe jeziora i gorące źródła – kombinacja tego sprawia, iż ta wycieczka pozostanie na zawsze w pamięci. Podejście w górę i zejście w dół łącznie zajmuje około 8 godzin. Jeśli ktoś nie chce się wybrać na trekking na „Tongaririo Crossing” jest dużo innych czynności, które może we własnym zakresie podjąć: jazda na Quadach, pływanie kajakiem, jazda na rowerze(we własnym zakresie). Po długim dniu marszu udajemy się na wspólną kolację i do naszego hotelu na należący się nam odpoczynek. Nocleg w hotelu/motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 9 
Opuszczamy dziś spokojne rejony Tongariro i udajemy się w podróż do stolicy Nowej Zelandii Wellington. W jednym z badań społecznych na świecie, Wellington zostało uznane za czwarte ” Najfajniejsze miasto na świecie”. Będziemy mieli okazję przekonać się na własnej skórze czy to prawda. Przed przyjazdem do naszego noclegu w Wellington odwiedzamy jeszcze Weta Cave, mini muzeum oraz sala kinowa Wety – firmy, która wygrała Oskara za stworzone efekty specjalne i kostiumy np. do Władcy Pierścienia. Zwiedzimy całe studio, zobaczymy jak pracują pracownicy studia, Ciekawe doświadczanie, żeby zobaczyć od środka jak powstaję efekt końcowy, który oglądamy w największych hollywoodzkich produkcjach. Dalej jedziemy do naszego hotelu/motelu. Po zakwaterowaniu jedziemy do Te Papa – Narodowego Muzeum Nowej Zelandii – z sześcioma interaktywnymi poziomami dotyczącymi historii, sztuki i wszystkiego co związane z Nową Zelandią. Wieczorem odpoczynek i wyjście na miasto, żeby sprawdzić życie nocne w Wellington. Nocleg w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 10 
Dziś przenosimy się na południową wyspę. Po dopłynięciu do portu wskakujemy na prom pływający pomiędzy wyspami.Marlborough Sound – rozbudowana sieć dolin rzecznych – piękny krajobraz. Wypływamy z miasteczka Picton, od razu zauważamy dlaczego Marlborough region stał się taki słynny na całym świecie – z powodu wina! Jest to jeden z najlepszych szlaków winnych na świecie – pyszne wino, niesamowity krajobraz, ciepły klimat oraz przemili ludzie. Po wrzuceniu czegoś na ząb udajemy się na naszą wycieczkę po winnicach, w celu próbowania lokalnych wyrobów. Po jakimś czasie zapoznawania się z etapami produkcji wina i historii regionu(i oczywiście degustacji), nasza wędrówka biegnie dalej na zachód w kierunku miejscowości Nelson. Najbardziej słoneczny region w Nowej Zelandii, znany ze swoich najlepszych plaż w kraju, winnic, browarów oraz energetycznej, artystycznej lokalnej społeczności. Nocleg w hotelu/motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 11 
Dzisiaj udajemy się na zwiedzanie ciekawych okolic Nelson. Rejon ten jest domem dla trzech nowo zelandzkich parków narodowych. Znajdziemy tutaj ośnieżone szczyty, jak i bujne lasy. pola winnic oraz turkusowe jeziora. Dziś wybierzemy się do Parku Narodowego Abel Tasman. A co tam będziemy robić? Będziemy pływać po nabrzeżu parku kajakami, wychodząc od czasu do czasu na plaże i korzystając z uroków pięknej pogody. Dla chętnych jest możliwość zorganizowania skoku ze spadochronem z instruktorem(dodatkowo płatne). Miasteczko Nelson jest także bazą dla ogromnej ilości artystów, niezliczonej liczby galerii sztuki. Wieczorem odpoczywamy po całodziennym pływaniu kajakiem i wylegiwaniu się na plaży. Nocleg w hotelu/motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 12 
Dziś udajemy się z powrotem poprzez dolinę Rai oraz niesamowity region winny Marlborough do miejsca Blenheim. Jedziemy dalej wzdłuż wybrzeża do miejsca Ohau Point, gdzie będziemy wypatrywać kolonii fok. Dalej dojeżdżamy do miejscowości Kaikoura. Przyjemne miasteczko, znajdujące się po prawej stronie gór Seeward Kaikoura, oraz nad brzegiem Pacyfiku. Fani owoców morza na pewno będą chcieli zjeść tutaj lunch. Tutaj także udajemy się na wycieczkę na prom w celu wpatrywania wielorybów! Czy widzieliście już te ssaki na żywo? Po powrocie z wycieczki żegnamy się z Kaikourą i podróżujemy dalej na południe do Christchurch. Największego miasta na wyspie południowej. Nocleg w hotelu/motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 13 
Sceneria dzisiejszego dnia będzie niesamowita. Przejeżdżamy przez równiny Cantenbury, i wjeżdżamy dalej w Alpy Południowe. Nasza droga jest jedną z trzech, która przecina te niesamowite góry, które tworzą kręgosłup południowej wyspy. Zatrzymamy się na przerwę na przełęczy Artura, po czym dalej jedziemy przez Kanion Otira, z kaskadowymi wodospadami ponad głowami. Witamy na dzikim zachodnim wybrzeżu, dojeżdżając do miejscowości Hokitika, gdzie zatrzymujemy się na lunch. Miejmy nadzieję, że wody Jeziora Matheson są spokojne, oraz niebo jest bezchmurne, gdyż dzięki temu, w tafli jeziora ujrzymy odbicie dwóch najwyższych szczytów Nowej Zelandii. Wieczorem czas na odpoczynek, przed jutrzejszym dniem. Zatrzymujemy się na nocleg w okolicach Lodowca Fox i Franz Joseph. Nocleg w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 14 
Dzisiejszego dnia niesamowite doświadczenie. Skorzystamy z oferty tutejszego heli – hike, czyli polecimy helikopterem na górę lodowca , gdzie będziemy szukać wchodzić do niesamowitych jaskiń lodowych i innych formacji. Wszystko to pod okiem lokalnych przewodników. Widoki z helikoptera, który nas odbiera i zawozi – niezapomniane! Nie trzeba być alpinistą w tym wypadku, żeby móc poruszać się po lodowcu. Po powrocie z wyprawy helikopterowej na lodowiec udajemy się w 4 godzinny przejazd do mekki poszukiwaczy adrenaliny czyli Queenstown. Po drodze zatrzymamy się w Makarora, jadąc dalej obok jeziora Wanaka oraz Jeziora Hawea. Odpoczynek wieczorem. Nocleg w pokojach 2-3 osobowych w hotelu/motelu.

Dzień 15 
Dzisiaj dzień wolny dla chcących odpocząć, czy tylko spędzić dzień na spacerze po mieście. Lecz dla chcących wrażeń jest w tym mieście sporo do zaoferowania. My wybierzemy się na trekking na górę Ben Lomdond, skąd rozpościera się piękna panorama 360 stopni. Super widok na całe miasto. Dla osób oszczędzających swoje siły jest opcja wjazdu gondolą na szczyt(dodatkowo płatna). Jeżeli ktoś nie chce iść z nami na Ben Lomond można spróbować: skoków na bungy, albo gigantycznej huśtawki w wąskim kanionie, przefrunąć szybko wzdłuż ścian kanionu samolotem, albo wybrać się na safari na łodzi na rzece Dart(opcje płatne). A to tylko niektóre z istniejących tam atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nocleg w tym samym hotelu/motelu co dzień wcześniej.

Dzień 16 
Opuszczając Queenstown dzisiejszego ranka, żegnamy się tym placem zabaw dla poszukiwaczy przygody i udajemy się w kierunku fiordów. Będzie czas aby się zatrzymać przy Jeziorze Mirror, podziwiając odbijającym się w nim krajobraz. Oraz widoki aż do Doliny Hollyford. Dalej przejeżdżamy dosłownie przez górę, tunelem Homera. Przy wyjeździe z tunelu wjeżdżając ponownie w krajobraz gór i wodospadów. Tego popołudnia będziemy mieli okazję skorzystać z jednej (jak nie najsłynniejszej) atrakcji Nowej Zelandii – rejsu po Fiordzie Milforda. W tym rejonie możemy ujrzeć foki oraz delfiny. Czasami także udaje się dostrzec bardzo rzadkiego pingwina grubodziobego. Nasz popołudniowy rejs jest spojrzeniem w historię i geologię fiordu, podczas zaglądania w małe zakamarki wzdłuż krawędzi fiordu. Nocleg w rejonie Southland, w pokojach 2-3 osobowych w hotelu/motelu.

Dzień 17 
Dzisiejszego dnia udajemy się w dalej w drogę. Jedziemy wzdłuż Jeziora Wakatipu do osobliwego miasteczka Arrowtown. Będziemy mieli trochę czasu wolnego, aby przespacerować się po tym historycznym, słynącym z kopalni złota miasteczku. Po wczesnym lunchu, zamieniamy fotel w aucie na siodełko w rowerze. Wyruszamy w podróż rowerową wzdłuż rzeki Arrow. Będziemy przejeżdżać przez wiele mostów, zmieniając często strony rzeki obok której jedziemy. Rzeka będzie przechodzić od spokojnej po coraz bardziej wzburzoną. Przerwy na zdjęcia są wręcz wskazane. Punktem połowy drogi, a zarazem niesamowitym miejscem widokowym jest wiszący most. Dalej udajemy się w dalszą jazdę rowerem aż do miejsca – mostu Kawarau. Czyli miejsca pierwszego komercyjnego skoku na bungy. Przejechaliśmy około 11 km. Ponownie przesiadamy się do auta i wyruszamy w drogę. Przejeżdżamy przez dystrykt Cromwell, po czym zdobywamy wysokość i wjeżdżamy na przełęcz Lindis. Naszym domem na dziś jest motel/hotel w okolicach jeziora Ohau. Wieczorem odpoczynek, czas na spacer  czy drinka patrząc na zachodzące słońce nad górą Mt Cook. Nocleg w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 18 
Dzisiejszego ranka budzą nas piękne widoki gór tuż przed nami. Nasz ostatni dzień jazdy spędzamy na podążaniu wzdłuż Południowych Jezior, z wiecznie obecnymi Południowymi Alpami tuż nieopodal nas. Jeżeli pogoda nam dopiszę wybierzemy się do wioski Mt Cook village, gdzie będziemy mieli możliwość wyruszyć na krótki spacer po parku narodowym, albo po prostu usiąść i podziwiać krajobraz okolicznych gór. Następny przystanek Jezioro Pukaki, oraz szansa na niesamowite zdjęcia, jak spoglądamy poprzez czyste, niebieskie wody jeziora na górę Mt Cook. Niebieskie wody Jeziora Tekapo witają nas, kiedy zatrzymujemy się na lunch w tym malowniczym punkcie, wiosce. Po obiedzie udajemy się do „Kościoła Dobrego Pasterza” i słynnego monumentu dla psa pasterskiego Border Collie. W miejscowości Fairlie – znajdującym się w sercu krainy owiec, dowiemy się więcej na temat życia na farmie owiec. Będziemy mieli okazję zobaczyć te psy pasterskie w akcji. Zostaniemy wtajemniczeni we wszystkie tajniki i ciekawostki związane z prowadzeniem hodowli owiec – jak i spróbujemy strzyżenia owiec! Po wyjeździe z tej miejscowości mamy płaską drogę poprzez Równiny Canterbury aby dotrzeć do naszej końcowej destynacji czyli miasta Christchurch. Nocleg w hotelu/motelu w pokojach 2-3 osobowych.

Dzień 19 
Opuszczamy rano hotel i udajemy się na lotnisko oddać nasze zasłużone auto. Lecimy z Christchurch w kierunku Europy.

Dzień 20
Przylot późnym popołudniem/wieczorem do Warszawy/Pragi/Berlina/Wiednia.

Zapewniamy:

Lot Warszawa/Praga/Berlin/Wiedeń – Auckland oraz powrót Christchurch – Warszawa/Praga/Berlin/Praga/Wiednia dla prowadzącego
Samochód na czas wyprawy nasz drugi dom( Toyota Hiece albo podobny)
Paliwo
Kierowcą jest Pilot
Noclegi na trasie wyprawy w hostelach/motelach
Biletu wstępu do wszystkich grupowych atrakcji w programie i Parków Narodowych(poza czynnościami w czasie wolnym )
Opłaty parkingowe
Opłaty drogowe za autostrady
Ubezpieczenie KL i NNW

Nie zapewniamy:

Kosztów wyżywienia(lunchów i kolacji, śniadań) Sugerowany budżet 18 dni x 40NZD = 720NZD)
Kosztów alkoholu i wydatków własnych
Wydatki personalne – pamiątki, dodatkowe zwiedzanie itp.