займ на карту срочно с плохой кредитной историей

NOWA ZELANDIA – WITAJ PRZYGODO!
Data: 9 listopad 2022 – 30 listopad 2022 – To już VIII edycja wyprawy. Granice Nowej Zelandii mają zostać otwarte 30 kwietnia 2022.

Cena: 3850 NZD(około 11 260 PLN) + bilet lotniczy uczestnika (około 3500 – 4000 PLN)
Czas trwania wyprawy 22 dni
Liczba minimalna uczestników: 5
Liczba maksymalna uczestników: 11
Termin zapisów: do 31 maja 2022
Trudność: Łatwa
Rodzaj aktywności: jazda na rowerze, pływanie kajakiem, trekking
Zakwaterowanie: Hotel /Motel

Film (mapa) omawiający trasę wyprawy po Nowej Zelandii –LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY
LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY LUTY 2016LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY MARZEC 2016LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY LUTY 2017- LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY MARZEC 2017LINK
FILM/KOMPILACJA Z WYPRAWY MARZEC 2018 LINK 
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY MARZEC 2019LINK
GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWY MARZEC 2020 – LINK

Nowa Zelandia – Witaj Przygodo!
Od białych piasków zatoki Bay of Islands, do bujnych lasów i niesamowitych lodowców Franz Josef i Fox. Nowa Zelandia była tłem dla „Władcy Pierścienia” i nie ma drugiego takiego kraju jak ten.

Nowa Zelandia ciągle zadziwia odwiedzających swoja oszałamiającą sceneria, kultura oraz ogromna oferta sportów outdoorowych. Spędzimy prawie 3 tygodnie eksplorując najciekawsze miejsca północnej i południowej wyspy.

Odwiedzimy zatokę Bay of Islands, gdzie miały miejsce jedne z najważniejszych wydarzeń w historii Nowej Zelandii, wliczając to podpisanie Traktatu Waitangi. Będziemy mieli możliwość zobaczenia gigantycznych wydm piaskowych Te Paki, czy lasu, domu ogromnych drzew Kauri. Wskoczymy na katamaran, aby oglądać delfiny w słynnym miejscu Hole in the Rock.
Spędzimy dzień podziwiając bulgoczące baseny błotne oraz tryskające gejzery w Rotoura. Będziemy jeździć na rowerach, pływać kajakiem i odpoczywać w źródłach termalnych. Odwiedzimy tradycyjne Marae ludności Maori. Pójdziemy na trekking w Parku Narodowym Tongarino. Naszym ostatnim przystankiem na północnej wyspie będzie Wellington, stolica kraju, baza dla ekipy produkcyjnej Władcy Pierścienia, oraz miejsce – gospodarz wielu najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju.

Następnie miejmy kamery w gotowości, jak będziemy odwiedzać Park Narodowy Abel Tasman, który to będziemy podziwiać pływając tam kajakiem. Zanim dojedziemy do Christchurch zatrzymamy się w Kaikoura, gdzie główną atrakcja jest oglądanie wielorybów! Przejedziemy przez pasmo gór Południowych Alp, w naszej drodze do lodowca Fox. Chwile potem znajdziemy się w Queenstwon – czyli stolicy sportu, rekreacji, adrenaliny całej Nowej Zelandii. Mamy kilka atrakcji w planie w tym miejscu.
Milford Sound jest niesamowitym 16 km fjordem, wyrzeźbionym przez lodowiec, wychodzący w stronę Morza Tasmańskiego. Dla wielu osób jest to atrakcja numer jeden w Nowej Zelandii. Spędzimy noc nad jeziorem Ohau, odwiedzimy wioskę Mt Cook, zanim ponownie wrócimy do Christchurch.

Dzień 1 i 2
Wylot z Warszawy/Pragi/Berlina/Wiednia. Uzależniamy miejsce wylotu od cen biletów lotniczych, które w dużej mierze budują koszt wyjazdu. Dlatego bierzemy te miejsca pod uwagę w chwili analizy rynku połączeń lotniczych. Przy zgłoszeniu takiej chęci grupy, dopuszczamy zrobienia sobie przerwy 1-2 dniowej gdzieś po drodze, gdzie mamy międzylądowanie. Wylatujemy we wczesnych godzinach rannych.

Dzień 3 

Lądowanie w Christchurch i zakwaterowanie. Nocleg w Christchurch.

Dzień 4

W Akaroa – znajdującym się w sercu krainy owiec, dowiemy się więcej na temat życia na farmie owiec. Będziemy mieli okazję zobaczyć te psy pasterskie w akcji. Zostaniemy wtajemniczeni we wszystkie tajniki i ciekawostki związane z prowadzeniem hodowli owiec – jak i spróbujemy strzyżenia owiec! Niebieskie wody Jeziora Tekapo witają nas, kiedy zatrzymujemy się na lunch w tym malowniczym punkcie, wiosce. Po obiedzie udajemy się do „Kościoła Dobrego Pasterza” i słynnego monumentu dla psa pasterskiego Border Collie. Następny przystanek Jezioro Pukaki, oraz szansa na niesamowite zdjęcia, jak spoglądamy poprzez czyste, niebieskie wody jeziora na górę Mt Cook. Jeżeli pogoda nam dopiszę wybierzemy się do wioski Mt Cook village, gdzie będziemy mieli możliwość wyruszyć na krótki spacer po parku narodowym(trek na punkt widokowy na Lodowiec Tasmana), albo po prostu usiąść i podziwiać krajobraz okolicznych gór. Nocleg w Twizel w domkach wieloosobowych.

Dzień 5

Przejeżdżamy przez dystrykt Cromwell, po czym zdobywamy wysokość i wjeżdżamy na przełęcz Lindis. Dojeżdżamy do Arrowtown. Będziemy mieli trochę czasu wolnego, aby przespacerować się po tym historycznym, słynącym z kopalni złota miasteczku. Po wczesnym lunchu, zamieniamy fotel w aucie na siodełko w rowerze. Wyruszamy w podróż rowerową wzdłuż rzeki Arrow. Będziemy przejeżdżać przez wiele mostów, zmieniając często strony rzeki obok której jedziemy. Rzeka będzie przechodzić od spokojnej po coraz bardziej wzburzoną. Przerwy na zdjęcia są wręcz wskazane. Punktem połowy drogi, a zarazem niesamowitym miejscem widokowym jest wiszący most. Dalej udajemy się w dalszą jazdę rowerem aż do miejsca – mostu Kawarau. Czyli miejsca pierwszego komercyjnego skoku na bungy. Przejechaliśmy około 11 km. Nocleg w domkach w Arrowtown.

Dzień 6

Jedziemy na Fjord Milforda. Będzie czas aby się zatrzymać przy punkcie Mirror Lakes, podziwiając odbijającym się w nim krajobraz. Podziwiamy widoki Doliny Hollyford. Dalej przejeżdżamy dosłownie przez górę, tunelem Homera. Przy wyjeździe z tunelu wjeżdżając ponownie w krajobraz gór i wodospadów. Przystanek w The Chasm, gdzie możemy się natknąć na papugi Kea. Tego poranka będziemy mieli okazję skorzystać z jednej (jak nie najsłynniejszej) atrakcji Nowej Zelandii – rejsu po Fiordzie Milforda. W tym rejonie możemy ujrzeć foki oraz delfiny. Czasami także udaje się dostrzec bardzo rzadkiego pingwina grubodziobego. Nasz poranny rejs jest spojrzeniem w historię i geologię fiordu, podczas zaglądania w małe zakamarki wzdłuż krawędzi fiordu. Wracamy do Queenstown nocleg w motelu.

Dzień 7

Dzisiaj dzień wolny dla chcących odpocząć, czy tylko spędzić dzień na spacerze po mieście. Lecz dla chcących wrażeń jest w tym mieście sporo do zaoferowania. My wybierzemy się na trekking na górę Ben Lomdond, skąd rozpościera się piękna panorama 360 stopni. Super widok na całe miasto. Dla osób oszczędzających swoje siły jest opcja wjazdu gondolą na zbocza góry(nadal do szczytu zostaje 800m, dodatkowo płatna). Jeżeli ktoś nie chce iść z nami na Ben Lomond można spróbować: skoków na bungy, albo gigantycznej huśtawki w wąskim kanionie, przefrunąć szybko wzdłuż ścian kanionu samolotem, albo wybrać się na safari na łodzi na rzece Dart(opcje płatne). A to tylko niektóre z istniejących tam atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nocleg w tym samym hotelu/motelu co dzień wcześniej.

Dzień 8

Udajemy się w 5 godzinną przejazd do Fox Glacier Po drodze zatrzymamy się w w kilku punktach, jadąc dalej obok jeziora Wanaka oraz Jeziora Hawea. Potem przystanki przy Faintail Falls, Thunder Creek Falls, Roaring Billy Falls, Ship Creek Beach, Monro Beach Walk. Odpoczynek wieczorem w miejscowości Fox Glacier. Nocleg w domkach. Wieczorem jak pogoda dopiszę spacer z widokami na Mt Cook. Nocleg w miejscowości Fox Glacier.

Dzień 9

Witamy na dzikim zachodnim wybrzeżu. Dzisiejzego ranka wybierzemy się na Heli hike na Lodowcu Fox. Lot helikopterem na lodowiec, a dalej ok 2 godz spacer po lodowcu z przewodnikiem. Po tej niesamowitej przygodzie – dojeżdżamy do miejscowości Hokitika, gdzie zatrzymujemy się na lunch. Sceneria dzisiejszego dnia będzie niesamowita. Dalej jedziemy przez Kanion Otira, z kaskadowymi wodospadami ponad głowami. Przejeżdżamy przez równiny Cantenbury i wyjężdżamy z Alp Południowych. Spacer pod Castle Hill. Nasza droga jest jedną z trzech, która przecina te niesamowite góry, które tworzą kręgosłup południowej wyspy. Nocleg w okolicach Christchurch (Darfield).

Dzień 10

Dziś udajemy się do miejscowości Kaikorua. Przyjemne miasteczko, znajdujące się po prawej stronie gór Seeward Kaikoura, oraz nad brzegiem Pacyfiku. Fani owoców morza na pewno będą chcieli zjeść tutaj lunch. Udamy sie do punktu widokowego na foki (Point Kean Viewpoint) oraz potem rejs na wieloryby. Nocleg w Kaikorua.

Dzień 11

Wyjeżdżamy z Kaikorua. Odwiedzamy kolonię fok w Ohau Seal Colony. Przejeżdżamy na plażę Whites Bay nad Oceanem Spokojnym. Poczym udajemy się na 3 godz degustację win w rejonie Malborough. Potem jedziemy drogą Queens Cahrlote Drive do Nelson zatrzymując się po drodze na plaży Governors Bay. Nocleg w Nelson.

Dzień 12

Dzisiaj udajemy się na zwiedzanie ciekawych okolic Nelson. Rejon ten jest domem dla trzech nowo zelandzkich parków narodowych. Znajdziemy tutaj ośnieżone szczyty, jak i bujne lasy. pola winnic oraz turkusowe jeziora. Dziś wybierzemy się do Parku Narodowego Abel Tasman. A co tam będziemy robić? Będziemy pływać po nabrzeżu parku kajakami, wychodząc od czasu do czasu na plaże i korzystając z uroków pięknej pogody. Miasteczko Nelson jest także bazą dla ogromnej ilości artystów, niezliczonej liczby galerii sztuki. Wieczorem odpoczywamy po całodziennym pływaniu kajakiem i wylegiwaniu się na plaży. Nocleg w motelu w Nelson.

Dzień 13

Dziś przenosimy się na północną wyspę. Wypływamy z miasteczka Picton, od razu zauważamy dlaczego Marlborough region stał się taki słynny na całym świecie – z powodu wina! Jest to jeden z najlepszych szlaków winnych na świecie – pyszne wino, niesamowity krajobraz, ciepły klimat oraz przemili ludzie. Postój 1 godzinny w Haveloock. Najbardziej słoneczny region w Nowej Zelandii, znany ze swoich najlepszych plaż w kraju, winnic, browarów oraz energetycznej, artystycznej lokalnej społeczności. Prom do Wellington i nocleg w Wellington.

Dzień 14

W jednym z badań społecznych na świecie, Wellington zostało uznane za czwarte ” Najfajniejsze miasto na świecie”. Będziemy mieli okazję przekonać się na własnej skórze czy to prawda. Odwiedzamy jeszcze Weta Cave, mini muzeum – firmy, która wygrała Oskara za stworzone efekty specjalne i kostiumy np. do Władcy Pierścienia. Zwiedzimy całe studio, zobaczymy jak pracują pracownicy studia. Ciekawe doświadczanie, żeby zobaczyć od środka jak powstaję efekt końcowy, który oglądamy w największych hollywoodzkich produkcjach. Dalej jedziemy do Te Papa – Narodowego Muzeum Nowej Zelandii – z sześcioma interaktywnymi poziomami dotyczącymi historii, sztuki i wszystkiego co związane z Nową Zelandią. Oraz udajemy się na widoki na Wellington ze wzgórza Wiktorii. Udajemy się w 4 godz przejazd do National Park miejsowości koło PN Tongariro.

Dzień 15

Z dwoma znaczeniami: kulturalnym i widokowym, wybieramy się na jedną z najsłynniejszych w Nowej Zelandii jednodniowych wędrówek na „Tongariro Crossing”. Dwa aktywne wulkany, górskie strumienie, ślady lawy, aktywny krater wulkanu, szmaragdowe jeziora i gorące źródła – kombinacja tego sprawia, iż ta wycieczka pozostanie na zawsze w pamięci. Podejście w górę i zejście w dół łącznie zajmuje około 8 godzin. Jeśli ktoś nie chce się wybrać na trekking na „Tongaririo Crossing” jest dużo innych czynności, które może we własnym zakresie podjąć: jazda na Quadach, pływanie kajakiem, jazda na rowerze(we własnym zakresie). Po długim dniu marszu udajemy się na wspólną kolację i do naszego hotelu na należący się nam odpoczynek.

Dzień 16

Jedziemy do Taupo. Przerwa nad jeziorem. Potem jedziemy na gorące źródła w Spa Park Hot Pools, gorącym strumieniu który wpływa do potężnej rzeki Waikato. czym bardziej będziemy się oddalać od strumienia ciepłej wody, tym temperatura będzie spadać. Każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. Następnym miejscem dziś na naszej liście jest widok na rozszalałe wody wodospadu Huka. Podróżując na północ zjeżdżamy z autostrady aby zwiedzić unikalny krajobraz Wai-O-Tapu(świętych wód Maori). Jest to aktywny geotermalny teren, zlokalizowany w wulkanicznej strefie Taupo. Zróżnicowane kolory tych gorących źródłem, pośród szlaku Wai-O-Tapu Thermal Track, służą jako murowane zdjęcie na facebooka :). Wizyta tutaj nie była by w pełni satysfakcjonująca, gdyby nie wizyta również przy bulgoczącym błotnym basenie – Mud Pool. Dalej jedziemy do ukrytych gorących źródeł niedaleko Wai-o-tapu. Wieczorem gdzie będziemy doświadczać prawdziwej kultury Maori. Na początku zaczniemy od tradycyjnej, rodzinnej wspólnej kolacji, jeden z naszych gospodarzy Maroi poprowadzi nas przez historię i legendy związane z ludnością Maori. Po czym zostaniemy zabrani na pokaz kulturalny ludności Te Arawa. Nauczymy się aspektów tego kulturalnego przedstawienia, wliczając w to różne akcje Haka Poi. Po czym późnym wieczorem wracamy na należny odpoczynek. Nocleg w Rotorua.

Dzień 17

Po śniadaniu wyjeżdżamy. Całą grupą najpierw udajemy się na wycieczkę po Hobittonie , czyli absolutne „musisz zobaczyć” dla fanów Władcy Pierścienia. Wycieczka zabiera nas przez prawdziwe „Śródziemie” z ekranu kina, dokładnie takie jakie występowało w filmie. Gubimy się pomiędzy domkami hobbitów, karczmami, zajazdami, oryginalnymi miejscami, gdzie były kręcone sceny filmu. W drodze do Auckland, zahaczymy o słynne jaskinie Waitomo Caves, gdzie będzie podziwiać ten niesamowity cud natury! Robi wrażenie! Nocleg w okolicach Auckland.

Dzień 18

Udajemy się na północ. Dziś 600 km i mamy zaplanowane wizytę na Cape Reinga, a w drodze powrotnej przystanki na wydmach piaskowych Te Paki oraz odpoczynek na 90 milowej plaży. Dalej udajemy się na wybrzeże do miasteczka Paihia i pięknej zatoki Bay of Islands – 144 wyspy, zaciszne zatoki, typowa kultura, życie portowe – perfekcyjny obrazek Nowej Zelandii. Kwaterujemy się w domku.

Dzień 19

Dziś mamy dzień na eksploracje zatoki Bay of Islands. Jest tutaj bardzo dużo aktywności, które możemy robić. Popłyniemy całą grupą na wycieczkę katamaranem po zatoce w poszukiwaniu, często występujących tutaj delfinów. Jest także opcja odwiedzin Russell, najstarsza osadę w Nowej Zelandii, albo udać się na trekking do wodospadów Haruru. Wiec po delfinach opcji mamy dużo do wyboru. Nocleg w tym samym domku.

Dzień 20

Przejazd do Auckland . Naszym pierwszym przystankiem jest Park Parry Kauri, gdzie zobaczymy olbrzymie drzewa Kauri, nowozelandzkie najstarsze i największe drzewa mające ponad 2000 lat. Potem krótki przystanek na Orewa Beach. Auckland inaczej zwane Tamaki-Makau-Rau, jak jest znane w języku Maori, co oznacza „dziewica z tysiącem kochanków. Nazwa wzięła się od faktu, iż miasto to było pożądane przez wiele plemion.Resztę dnia spędzamy na spacerze po mieście oraz wizycie na wulkanie Eden. Nocleg w Auckland

Dzień 21 
Opuszczamy rano hotel i udajemy się na lotnisko oddać nasze zasłużone auto. Lecimy z Christchurch w kierunku Europy.

Dzień 22
Przylot późnym popołudniem/wieczorem do Warszawy/Pragi/Berlina/Wiednia.

Zapewniamy:

Lot Warszawa/Praga/Berlin/Wiedeń – Auckland oraz powrót Christchurch – Warszawa/Praga/Berlin/Praga/Wiednia dla prowadzącego
Samochód na czas wyprawy nasz drugi dom( Toyota Hiece albo podobny)
Paliwo
Kierowcą jest Pilot
Noclegi na trasie wyprawy w hostelach/motelach
Biletu wstępu do wszystkich grupowych atrakcji w programie i Parków Narodowych(poza czynnościami w czasie wolnym )
Opłaty parkingowe
Opłaty drogowe za autostrady
Ubezpieczenie KL i NNW

Nie zapewniamy:

Kosztów wyżywienia(lunchów i kolacji, śniadań) Sugerowany budżet 19 dni x 40NZD = 760NZD)
Kosztów alkoholu i wydatków własnych
Opłata za eTA(47 NZD/osoba)
Wydatki personalne – pamiątki, dodatkowe zwiedzanie itp.