W kwietniu 2026 wylatujemy do Nepalu – Kangchenjunga BC
Kupiliśmy bilety lotnicze dla naszych uczestników do Katmandu, gdzie w kwietniu 2026 ruszamy na wędrówkę w rejonie Kangchenjungi.
Będzie to nasza piąta wyprawa w ten rejon Himalajów. Bardzo go lubimy. Ghunsa i nasz przyjaciel Dharke z Kangchenjunga Guest House, odwiedziny przy memoriale Wandy Rutkiewicz w Pangpema 5100m. To tylko niektóre z obowiązkowych punktów do odwiedzenia na trasie trekkingu.
Jest to zdecydowanie najbardziej odizolowana trasa trekkingowa w Nepalu, gdzie dotarcie do pocztku szlaku zajmuje kilka dni podróży „mieszanej” (samolot + jeep). Tak samo z powrotem. Lecz to daje nam pewność, że trafiają tutaj turyści świadomi, gdzie podróżują i zmotywowani, żeby odwiedzić tą nadal mało turytyczną część Nepalu.
Tak się składa, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to 9 maja (na 3 dni przed rocznicą śmierci Wandy Rutkiewicz na stokach Kangchenjungi) będziemy w Pangpema 5100m tzw. Base Campie północnej strony Kangchnjungi przy memoriale Wandy Rutkiewicz.
Zapraszam do zapisów osoby zainteresowane tym kierunkiem i po więcej szczegółów – info@backpackersclub.pl oraz +48 781 611 577 (Whatsapp / Viber / Signal).
Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club


