займ на карту срочно с плохой кредитной историей
10thstyczeń

Aktualizacja Nanga Parbat + filmy

Witam,

Ponad 3 tygodnie temu pisaliśmy o aktualnych „wydarzeniach” u ekip wybierających się na Nanga Parbat tej zimy, teraz kolejna porcja informacji co się u nich zmieniło.

Aktualizacja Nanga Parbat 10.01.2016
1) Adam Bielecki i Jacek Czech – Adam i Jacek musieli 07.01 zawrócić do bazy ze względu na infekcję Jacka. Miejmy nadzieję, że te kilka dni od 07.01 spędzone w bazie polepszyły kondycję Jacka i na dniach wyruszą w stronę C2.

2)Tomasz Mackiewicz (Czapkins), Elisabeth Revol, Arsalan Ahmed Ansari : Team Nanga Light 2015/16 – Od Czapkinsa dobre wieści. Wczoraj ok. godz 10:00 czasu lokalnego, wyszli z Eli z C2 w kierunku 7000 mnpm w celach aklimatyzacyjnych. Obóz C2 dobrze przygotowany i zabezpieczony. Czekamy na wieści, jak poszła ich aklimatyzacja.

3) Nanga Dream 2015/16 – Ostatnie informacje były z ich akcji poręczowania Turni Wielickiego. Powinni być teraz powyżej C1A 5700 mnpm. Jakbyście chcieli śledzić ich SPOT’a – TUTAJ LINK.

4) Simone Moro, Tamara Lunger –Simone napisał 07.01, że wrócili do bazy na kilka dni odpoczynku po drugim wyjściu aklimatyzacyjnym w stronę Ganalo Peak, gdzie na ok. 5700 mnpm spędzili noc. Na dniach powinni wyruszać wyżej na wysokości powyżej 6000 mnpm.

5) Daniele Nardi, Alex Txikon, Ferran Latorre, Ali Sadpara: ekipa wczoraj wyszła z bazy w kierunku Mummery Spur, w celu zrobienia rozpoznania, czy nie obrać tej drogi. Jednak zdecydowali, że zostają przy oryginalnym planie wspinaczki drogą Kinshofer’a. W najbliższych dniach zapowiada się dobra pogoda, więc wszystkie ekipy powinny poczynić progres.

Bedziemy informowali na bieżąco jak wygląda walka z Nanga Parbat.

Oraz kilka bonusów na koniec : filmiki i nie tylko:

Himalaje uwielbiam to miejsce – Nepal, Indie, Tybet…. ale Tybet ma jednak to coś magicznego w sobie…zobaczcie …

Nepal, magiczny Nepal, te gory, ta magia, te krajobrazy…

Cholitas” w Boliwii zdobywają szczyty, kto chce się powspinać w towarzystwie Cholitas ?! – LINK

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.