займ на карту срочно с плохой кредитной историей
15thwrzesień

Aktualizacja sytuacji w TYBECIE

Witam serdecznie,
Każdego roku staramy się informować was o zmianach w restrykcjach dotyczących podróży, wjazdu na całej Wyżynie Tybetańskiej, włączając w to regiony Amdo i Kham.

Kiedy, któreś z prefektur są niestabilne, rząd postanawia zamknąć całkowicie dla zewnętrznego świata dany rejon, albo narzucić restrykcyjne uwarunkowania wjazdu.

Prosimy pamiętać że sytuacja o otwarciu/zamknięciu niektórych rejonów może zmieniać się z dnia na dzień, bez zapowiedzi!

Lhasa – w tym momencie Lhasa jest otwarta dla zwiedzających. O pozwolenie na wjazd do Lhasy mogą aplikować nawet INDYWIDUALNI TURYŚCI! Jedynym wyjątkiem są Norwegowie, nie mają oni pozwolenia na wjazd gdziekolwiek do Tybetu,.

Baza pod Everestem(Tybet) – jest otwarta dla odwiedzających. Prosimy pamiętać, że jest przeprowadzana w tym momencie konstrukcja drogi od wioski Chay do Chodzom, powodując, iż konieczny jest objazd w drodze do Everest Base Camp. Konstrukcja będzie zakończona do lata 2015.

Zachodni Tybet oraz region Kailash(Prefektura Ngari) – wszystkie te tereny zostaną zamknięte dla odwiedzających od 1 października 2014 do końca roku 2014. Pewnie zostaną ponownie otwarte w okolicach kwietnia 2015.

Prefektura Chamdo(oprócz jeziora Rawok) jest zamknięta do końca 2014 roku (zresztą pozostaje ona ciągle zamknięta od marca 2010).

Inne rejony z małymi wyjątkami nadal pozostają otwarte dla zorganizowanych grupo posiadających pozwolenia, transport, przewodnika.

Backpackers Club – WYPRAWA TYBET

Ganden Monastery Tybet

Ganden Monastery Tybet

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.