займ на карту срочно с плохой кредитной историей
07thpaździernik

Aktualności z gór wysokich i nie tylko

Witam,

Ciąg dalszych wieści z najwyższych gór świata i nie tylko – gdzie nadal nasi rodacy są jednymi z bohaterów wydarzeń.

Wczoraj pisaliśmy o wyprawie p. Marka Kolonowskiego Nanga Dream Justice 4 All oraz o wyprawie p. Tomka Mackiewicza Nanga Light.

A tutaj dziś wiadomość, że na Nanga Parbat zimą 2015/16 będzie działać jeszcze inna międzynarodowa ekipa (bardzo silna) w skład, której wchodził będzie p. Janusz Gołąb – LINK

Nadchodząca zima pod Nanga Parbat zapowiada się bardzo ciekawie – życzymy wszystkim ekspedycjom udanej pogody!

A teraz wieści z rejonu Khumbu, Nepal – Polak Robert Celiński przebiegł Everest Maraton z Everest Base Camp na ponad 5000 m do stolicy rejonu Khumbu – Namche Bazar(łącznie 42km) w czasie 4 godz. 34 min 28 sek.

Zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji obcokrajowców. Odgonił on uczestnika, który zajął II miejsce w klasyfikacji obcokrajowców o prawie 2 godzin (miał on czas 6:19.41).

Najszybsi jak zawsze okazali się Nepalczycy – pierwsze miejsce zajął Bhum Bahadur Gurung z czasem 4:01.54. – LINK

A zmieniając klimat na łamach National Geographic, kilka dni temu ukazał się artykuł o dwóch pozytywnie zakręconych facetach, którzy mają zamiar (i już rozpoczęli) pierwszy w historii „przejazd” rowerami wzdłuż Amazonki, od jej źródeł, aż do ujścia do Atlantyku – więcej informacji o tym projekcie przeczytacie w NG – LINK

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.