займ на карту срочно с плохой кредитной историей
18thMaj

Ciekawostki Nepal-Tybet

Witamy serdecznie,

Częste wypadki samolotów wywołują dyskusję na temat bezpieczeństwa

Niedoświadczeni piloci, słabe zarządzanie, mało efektywne procedury zagrażają bezpieczeństwu latających podróżnych.
Jeden z emerytowanych pilotów oraz były przewodniczący związku pilotów Nepal Airlines, powiedział: „Tak samo jak inne sektory gospodarki tego kraju, lotnictwo cierpi z powodu braku profesjonalizmu oraz dowództwa”.
„Jest tutaj również kulturowa tendencja do nie przestrzegania restrykcyjnie procedur. Ale w lotnictwie nie możesz nie przestrzegać procedur! Albo przestrzegasz zasad albo nie – nie ma niczego pomiędzy.

Poniedziałkowy wypadek był piątym śmiertelnym wydarzeniem lotniczym w przeciągu ostatnich 2 lat. Łącznie pochłaniając 76 osób.
Częstotliwość wypadków ukazuje ogromną przepaść pomiędzy praktykami bezpieczeństwa w zamożnych krajach oraz tymi w Nepalu, gdzie zastąpiono kierowanie radiowe – radarem, dopiero w 1998 roku.
W Nepalu bardzo duże znaczenie podczas wypadków ma czynnik ludzki, gdzie często piloci – z małym doświadczeniem – mają tendencję do bycia za nadto pewnymi siebie albo nawet bardzo lekkomyślnymi.

Festiwal w Namche
Przygotowania idą zgodnie z planem do Festiwalu Namche organizowanego z okazji dnia Mount Everest’u.
Trzy dniowy festiwal zostanie otwarty dnia 27 maja 2012. Festiwal ma na celu promowanie krajowej turystyki w rejonie Khumbu. Dzień Mount Everestu będzie celebrowany 29 maja 2012.
Sherpowie twierdzą, iż główną ideą festiwalu jest wydanie informacji dla nepalczyków iż Khumbu stoi dla nich otworem, do odwiedzin. Chcą oni pozbawić Khumbu etykiety, iż jest bardzo drogie, i tylko w zasięgu finansowym bogatych zagranicznych turystów.

Temperatura w Himalajach rośnie około 3 razy szybciej niż średnia światowa podczas ostatnich 25 lat naszej planety.
Badania te ukazują iż średnia roczna temperatura w latach 1982 do 2006 podniosła się o 1.5*C, co roku podnosząc się o 0.06*C.
Badania dowodzą, iż początek sezonu rozkwitania roślin w Himalajach przesunął się o około 4.7dnia w skali roku. Jest coraz bardziej widoczne, iż to właśnie Himalaje jako jedne z wielu rejonów na świecie w ogromnym stopniu zaczyna odczuwać ocieplanie się naszego klimatu.

Nowe zasady podróży po Tybecie
Bardzo wiele biur w Nepalu narzeka iż prawie 50% swoich wycieczek do Tybetu(np.treking dookoła Kaliash) musiały zostać anulowane z powodu nowych zasad podróżowania po Tybecie i ubiegania się o pozwolenia.
Aby otrzymać pozwolenie TTB(Tibet Travel Permit) wymagana jest grupa minimum 5 osób, o tej samej narodowości oraz limit wiekowy dopuszczalny do Tybetu to 65 lat! W tym momencie wszelkie grupy mniejsze niż 5 osób, bądź osób starszy(powyżej 65 lat) nie mają prawa otrzymania TTB, a co za tym idzie wjazdu do Tybetu.
Co dalej jeszcze Chińczycy wymyślą? Strach pomyśleć.

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.