займ на карту срочно с плохой кредитной историей
28thstyczeń

Ciekawostki z Himalajów

Cześć,

Zapraszam na kolejną porcję ciekawostek, niekoniecznie wspinaczkowych, z terenu majestatycznych Himalajów. A dzieje się …

Piękne widoki nie tylko w nepalskich Himalajach. W Indiach mieszka sobie pozytywne „zakręcony” Peter Van Geit, który to dokonuje wielu długodystansowych przejść w indyjskich Himalajach… i nie tylko. A potem powstają takie ciekawe zajawki z jego dokonań.

Ceny lotów do Katmandu w ostatnich latach nie rozpieszczają. Dlatego są potrzebne w Nepalu inne lotniska międzynarodowe, żeby przyciągnąć więcej linii, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na tańsze połączenia.
Już w I połowie 2020 roku za zacząć przyjmować połączenia międzynarodowe lotnisko Gautama Buddha International Airport (okolice PN Chitwan i Lumbini). W grudniu 2020 roku ma zostać otwarte nowe międzynarodowe lotnisko w Pokharze. Oba te projekty powinny pozytywnie się przysłużyć do spadku cen biletów lotniczych oraz do rozładowania wiecznych korków/opóźnień na lotnisku w Katmandu. A poniżej film z prac na lotnisku w Pokharze.

Lawina w rejonie bazy pod Annapurną w Nepalu. 7 osób zaginionych. – LINK

Kto powiedział, że do Nepalu to tylko na trekkingi i wspinaczki. A może snowboard w Mustangu?

W Nepalu w okolicach Gorakshep / Kalapathar (rejon Khumbu) 28.01.2020 miał miejsce najwyżej położony pokaz mody na świecie….ehhhh…. Został ustalony nowy rekord Guinnessa. Celowość tego zdarzenia zostawię bez komentarza…

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.