займ на карту срочно с плохой кредитной историей
31thGrudzień

Ciekawostki ze świata

Witam serdecznie,

Staramy się informować was o ciekawostkach podróżniczych z rejonów, do których prowadzimy wyprawy. Żebyście się posiadali jak najwięcej informacji o turystyce i wszystko co z nią związane, dotyczące danego rejonu.

Codziennie bite są na świecie rekordy w różnych dziedzinach. Pamiętam jak jeszcze nie dawno pisałem o słynnym Amerykaninie, dziecku, który został najmłodszym zdobywcą Korony Ziemi. Teraz przyszedł czas na kolejny rekord. 9 letni chłopiec z południowej Kalifornii zdobył najwyższy szczyt Ameryki Południowej Aconcaguę , stając się w ten sposób najmłodszym człowiekiem co stanął na wierzchołku tej góry. Tylko czekać kiedy wybierze się na Everest?

Jeśli mowa o Evereście to prasa indyjska rozpisywała się niedawno o Panu Ram Lal, 24 letnim hindusie, który kilka lat temu zdobył Everest. Wrócił do kraju w blasku fleszy, dostał nagrodę od rządu indyjskiego za promowanie Indii, oraz wniesienie flagi Indii na najwyższy szczyt na Ziemi. A teraz zajmuje się sprzedażą warzyw na okolicznym bazarze. Jeździ z wózkiem kołowym i próbuje zarobić jakikolwiek grosz dla swojej rodziny. Rzeczywistość potrafi być okrutna…

Mowa o okrucieństwie, to często Nepalczycy pracujący za granicą, wykonują swoje obowiązki zawodowe w nieludzkich warunkach.  Często jest dla tych osób fatalne w skutkach. Tylko od połowy listopada do połowy grudnia 2013, do Nepalu zostało przetransportowane 99 ciał Nepalczyków pracujących za granicą.  Często powodem ich śmierci jest praca w bardzo wysokich temperaturach czy to w Azji pd wsch, czy w krajach arabskich, do której to temperatury Nepalczycy nie są przyzwyczajeni, a potem przechodzenie do mocno klimatyzowanych pomieszczeń.  W ostatnich 5 miesiącach liczba ciał, zmarłych podczas pracy Nepalczyków wyniosła 352 osoby. Z czego 110 zostało przywiezionych z Malezji, pozostałe zostały przetransportowane z Katary, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej oraz Bahrajnu.

Ostatnia jakże ważna informacja. Panu Sebastianowi Kawie udało się dokonać historycznego lotu szybowcem dookoła masywu Annapurny! Więcej na jego stronie:
SEBASTIAN KAWA 

Na koniec korzystając z okazji chciałem wszystkim życzyć szampańskiej zabawy sylwestrowej dzisiejszego wieczora, oraz dużo zdrowia w przyszłym 2014 roku, żeby starczyło nam sił na realizację naszych codziennych obowiązków, ale także na realizację naszych marzeń! Żebyśmy potrafili się zatrzymać w tym codziennym wyścigu szczurów, i dostrzegli i docenili dobrych ludzi dookoła nas.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.