займ на карту срочно с плохой кредитной историей
22thpaździernik

COVID-owe wspinanie w Nepalu

Cześć,

Pomimo panującej pandemii w Nepalu rozpoczynają (albo już zakończyły) działalność górską niektóre wysokogórskie grupy. Co słychać w wysokich górach w Nepalu?

W Nepalu wylądowała grupa amerykańskiej agencji Madison Mountaineering, która będzie próbowała swoich sił z Ama Dablam. Ropoczeli właśnie swoją 7 dniową kwarantannę w hotelu w Katmandu. W normalnym sezonie byłaby to jedna z wielu grup na tej górze, ale tej jesienii najpewniej będzie tylko kilka zespołów działających na tej górze. W skład ich zespołu wchodzi katarski szejk – Mohammed bin Abdullah Al Thani. Więcej informacji w artykule 1 i artykule 2.

15 października zespół agencji Asian Trekking Pvt. Ltd. składający się z 7 Nepalczyków wszedł na szczyt Baruntse 7129 m.n.p.m. Kilka zdjęć z tego wejścia w artykule 1 i artykule 2.

Na dniach w Nepalu wylądują członkowie międzynarodowej ekspedycji na Himlung 7126 m.n.p.m. organizowanej przez agencję TAG Nepal. Co ciekawe na oficjalnej stronie Ministerstwa Turystyki w Nepalu, można zapoznać się z dokładnymi danymi osobowymi członków aktulanie przylatujących ekspedycji do Nepalu (ochrona danych osobowych….?) This is Nepal ! – LINK

W okolicach Namche u jednego z mieszkańców test RT-PCR na COVID-19 dał wynik pozytywny. Z tego powodu Khumbu Pasanglhamu Rural Manicipality (tzw. samorząd Khumbu) zdecydował o zamknięciu terenu Khumbu dla odwiedzających (nawet Nepalczyków) od 24.10.2020 do odwołania.

W 2019 roku członkowie National Geographic i Rolex Perpetual Planet Everest Expedition postanowili zainstalować pięć nowych stacji pogodowych na Mt. Everest, w tym najwyższą stację pogodową na Ziemi.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.