займ на карту срочно с плохой кредитной историей
10thluty

Dużo wieści z Nepalu

Witamy,

Jedna grupa z Dawidem przygotowuje się do wylotu do Ekwadoru, a ja do Nepalu… lecz w międzyczasie udało mi się w sieci natknąć na bardzo ciekawe strony.

Pełna interesujących praktycznych informacji dotyczących Nepalu strona, gdzie znajdziemy wiele porad i opisów tras trekingowych np.  trekingów Khumbu – Arun, Kangchenjungi, Manaslu – Tsum, Muktinath, Upper Mustang. Oczywiście nas interesuje w pierwszej kolejności reportaż z trekingu do N i S bazy Kangchenjungi.

Przydatne z tej strony może być dla wielu z Nas wybierających się do Nepalu formularz wizowy, który możemy wydrukować i wypełnić. Co zaoszczędzi nam czasu na lotnisku w Kathmandu i będziemy mogli bardzo szybko udać się do stanowiska kontroli granicznej.

VISA FORM

Wszystkie pozostałe linki do opisu innych tras trekingowych znajdziecie na stronie Howarda Dengate –

LINK

.

Także na stronie Nepaltravelinfo zauważyliśmy ciekawy raport dotyczący planu szczepień, praktycznych informacji zdrowotnych dla turystów wyjeżdżających do Nepalu. Został on wygenerowany przez Travax w USA i jak to Amerykanie, lubią oni „dmuchać na zimne” ;).

RAPORT MEDYCZNY TRAVAX O WYJEŹDZIE DO NEPALU (ANG.)

 

Także krótki artykuł Flip’a Byrnes’a opowiadający o jego przeżyciach na temat lotu do Lukli. Tym co nie wiedzą jednemu z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie. Lot tam podnosi ostro ciśnienie.

art-Nepal2-620x349

 

 

 

 

 

Na sam koniec chcieliśmy Was zachęcić do odwiedzania Himalajów odnosząc Was do lektury strony Stev’a i Kathreen, którzy to ukończyli w tamtym roku Great Himalayan Trail – czyli przeszli w szerz Himalaje w Nepalu. A na dodatek udokumentowali to niesamowicie pięknymi zdjęciami. Niech zdjęcie poniżej będzie dla Was zachętą do odwiedzenia ich relacji i foto bloga.

Cześć I – great-himalaya-trail-a-pilgrimage-of-the-soul

Część II the-great-himalaya-trail-in-the-dusty-shade-of-the-yak-caravan

Część III – The-great-himalaya-trail-up-and-down-is-the-new-flat

 

zejscie z mery

.