займ на карту срочно с плохой кредитной историей
08thkwiecień

Great Himalayan Trail & Piotr Morawski [*]

Witamy wszystkich w ten świąteczny dzień,

Dzisiejszego dnia także obchodzimy rocznicę, zdecydowanie mniej pozytywną i radosną. 8 kwietnia 2009 roku, dwa lata temu zginął na stokach Dhaulagiri Piotr Morawski. Młody lecz utalentowany himalaista, który miał za sobą między innymi pierwsze w historii zimowe wejście w 2005 roku na ośmiotysięcznik Shisha Pangmę.

Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych bo to Oni dzisiejszego dnia jak i każdego następnego najbardziej cierpią z powodu braku męża, syna, przyjaciela.

The Great Himalayan Trail

Wiele razy na łamach naszego klubu wspominaliśmy o słynnym Great Himalayn Trail, czyli trasie Trans Himalaje od granicy z Indiami po daleki zachód Nepalu rejon Humla! Na youtube znaleźliśmy bardzo ciekawy film pokrywający dokładnie całą trasę. Poniżej zamieszczamy jego pierwszą część. Liniki do kolejnych części pod filmem. Polecamy ten film dla każdego zainteresowanego Nepalem, dzięki temu filmowi mamy przekrój całego Nepalu i możemy ujrzeć, zdecydować, która część Nepalu najbardziej nas interesuje.

The Great Himalayan Trail Part 2

The Great Himalayan Trail Part 3

The Great Himalayan Trail Part 4

Zdobyli Kilimanjaro na bosaka!

Filmów i ciekawostek ze świata górskiego to nie koniec. Nas nie interesują wyczyny czysto sportowe. Ambicja, gorączkowa szczytowa to nie wszystko co prowadzi ludzi na szczyty. Pod koniec stycznia 2012 roku grupa z Republiki Południowej Afryki podjęła się próby zdobycia najwyższego szczytu Afryki …boso. I udało się to im. Oprócz niespotykanego wyczyny, chcieli oni w ten sposób przyciągnąć uwagę i zebrać fundusze na szpital dziecięcy Czerwonego Krzyża w Cape Town. Który jest pierwszym w swoim rodzaju na całym kontynencie afrykańskim. Gratulacje za inicjatywę oraz wyczyn. Zobaczymy ich promocyjny film poniżej:

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.