займ на карту срочно с плохой кредитной историей
07thpaździernik

Informacje z Himalajów

Witam,

Sezon trekkingowy w Himalajach czas zacząć. A co w Nepalu i okolicach słychać? jak się toczy życie? Więcej w poniższym wpisie.

Rejon Langtang, który najbardziej ucierpiał po wiosennym trzęsieniu ziemi ponownie jest otwarty. Do niedawna ciągle pozostawał zamknięty ze względu na pracę obejmujące odbudowę zniszczonego szlaku.
Teraz został otwarty zachęcając turystów do odwiedzin i pomocy lokalnej tamtejszej społeczności.
12 km szlaku zostału zbudowanych, prowadząc drogę w gorę doliny zmienioną trasą, niż to było dotychczas przed trzęsieniem ziemi.
W przeszłości rejon Langtang był odwiedzany średnio przez 15 tysięcy turystów rocznie.

Bardzo lubię rejon Rolwaling w Himalajach – tym bardziej cieszę się, gdy widzę, że tamte tereny pojawiają się na nagłówkach gazet.
Trzech Nepalczyków Tashi Sherpa, Dawa Gyalije Sherpa oraz Nima Tenji zdobyli 3 dziewicze wierzchołki w rejonie Rolwaling – Mt Langdak 6220 m, Mt Raumgsiyar 6224 m oraz Mt Thakar-Go East 6152 m. Wszystkie te szczyty zostały zdobyte w stylu alpejskim.
Rejon ten został otwarty do zdobywania szczytów dopiero w 2014 roku.

Mamy za sobą lato w Karakorum – gdzie p. Kinga Baranowska zdobyła Gasherbrum II. A tym razem 3 naszych rodaków: Janusz Gołąb, Marcin Tomaszewski i Michał Król, zbiera fundusze na wyprawę na Annapurnę IV. Bardzo ambitny plan mają chłopaki i jeśli uda się im wyjechać (czyt. zebrać fundusze) to trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy. – LINK

A co z zimą? No jak to co? Tomek Mackiewicz ponownie będzie próbował szczęścia na Nanga Parbat zimą! Będzie to juz jego szósta wyprawa! Ale…oprócz niego swoich sił próbować będą także inni Polacy. Ekipa pod kierownictwe Marka Klonowskiego będzie walczyć na Nanga Parbat zimą w składzie: Karim Hayat, Paweł Dunaj, Paweł Witkowski, Michał Dzikowski, Tomasz Kuczyński, Tomasz Dziobkowski, Piotr Tomza, Safdar Karim.

Czy zima 2015/2016 będzie w końcu szczęśliwa? – LINK

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.