займ на карту срочно с плохой кредитной историей
17thczerwiec

Informacje ze świata podróżniczego

Witam,

Zbliża się lato. Ja się szykuje do wyprawy USA:Route 66, która rozpoczyna się za 4 dni, ale w świecie podróżniczym także dużo nowości, a oto kilka z nich.

Ciągle myślami z Nepalem z którego wróciłem 16 maja 2015 z grupą Trzy Przełęcze. Nepal funkcjonuje już całkowicie normalnie, 14 czerwca 2015 udostępniono do zwiedzania z powrotem Durbar Square w Katmandu, w Bhaktapurze, w Patanie, a takżę Swayambatunath.  22 czerwca Nepal wyznaczył jako ostatni dzień przyjmowania pomocy humanitarnej – potem już każda paczka będzie normalnie podlegać przepisom celonym. Monsun już w pełni działa w Nepalu. Także ten monsun zdołał już spowodować nie małe zamieszanie, np w rejonie Kangchenjungi, w okolicach Taplejung zeszła lawina błotna spowodowana bardzo dużymi opadami deszczu, zabijając prawie 50 osób. Inne rejony górskie(poza Manaslu i Langtangiem) „działają” normalnie nawet w wielu miejscach(miastach, górach) punkty usługowe oferują zniżki, żeby tylko przyciągnąć jakichkolwiek turystów. My będziemy w rejonie Khumbu na wyprawie Everest Base Camp w październiku/listopadzie i Was zachęcam do wyjazdu do Nepalu.

„K2 to wielki grobowiec”. Wyprawa śladem rodziców tragicznie zmarłych w Himalajach

Bardzo ciekawy wywiad wraz z urywakami filmowymi filmu „K2 Dotknąć nieba” – często sam zadaje sobie takie same pytania jak autorzy filmu i dzieci poległych himalaistów.

Jako pierwsi Polacy, chcą zjechać na nartach z Gaszerbruma II

Już w tamtym roku pisałem o osobie Olka Ostrowskiego i jego planach zjazdu na nartach ze szczytu Cho Oyu 8201 mnpm. Nie lubie wymyślania rekordów bo to do niczego nie prowadzi. Lecz trzymam kciuki za bezpieczną wyprawę i powrót do rodziny, bliskich.

6 SUMMITS CHLLENGE

A jeśli już jesteśmy przy rekordach, to doświadczony Himalaista Nick Cienski wraz z zespołem podejmuje się próby zdobycia sześciu ośmiotysięczników w 6 miesięcy. Próbę rozpoczął w kwietniu w Nepalu, gdzie miał w planach zdobyć Everest, Lhotse a potem Makalu, a na jesień Manaslu, Cho Oyu i Shishapangmę. Oczywiście z wiadomych względów wyprawa na Everest się nie powiodła, to teraz Nick z zespołem ruszają latem w Karakorum planując zdobyć Gasherbrum I i II, aby na jesień wrócić w Himalaje.

Energa Solo Amazon Expedition – Marcin Gienieczko

Na koniec zachęcam do poczytania o przygodach naszego rodaka Marcina Gienieczko, który podejmuje się próby przepłynięcia samotnie kajakiem od źródeł Amazonki do jej ujścia do Oceanu Atlantyckiego. W tym momencie znajduje się w Peru na rzece Ukajali, ma za sobą ponad 1000 km przepłyniętych. Jego aktualną pozycję „live” można śledzić na GPS. Więcej o jego wyczynie możecie poczytać na jego stronie internetowej – TUTAJ

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.