займ на карту срочно с плохой кредитной историей
30thkwiecień

Jestesmy w Nepalu – jak wygląda sytuacja

Witam,

Kilka informacji o sytuacji w Nepalu:

Jestesmy w Namche Bazaar. Lot do Lukli w środę 29.04 o czasie 7am wyleciał. Pierwszy lot Goma Air.
We wtorek nie latali bo zła pogoda Lukli. Środa latali do 11:30, potem zła pogoda Lukli. Dzis pojedyncze samoloty latały,bo zła pogoda w Kathmandu.
Lotniska w KTM i Lukla działają normalnie.
Szlak na razie z Lukli do Namche w normie – nieznaczne osuwisku bez problemu do przejscia. Idzie z nami około 5 grup do góry co przyleciały w środę. Nie wiem jak dziś. Co do zniszczonych hoteli. Niektóre maja rysy na ścianach ale większość dobrych hoteli w Lukli, Namche, Phakding działa i sa nietknięte.
Sieć komórkowa działa NCell. Internet w Namche normalnie działa. Lodge w pełni wyposażone wszystko z menu dostępne. Jesli ktoś wylatuje z Lukli w najbliższe dni to niezły zator, ale jak macie loty z numerami do 5 dowolnej linii, to sie uda wylecieć, reszta to ruletka.
W Katmandu w Thamelu w poniedzialek większość rzeczy zamkniętych. We wtorek jak przylecielismy to otwarte: supermarkety 3 w Thamelu, knajpy ZaiKa, North field Cafe, La Dolce, New Orleans Cafe, Bambo Club. Jedzenie – tylko wybrane pozycje. Bary otwarte były: Sams Bar, Tom & Jerry, Fullmoon. Kantory z 4-5 otwarte. Kilkanaście sklepów z pamiątkami otwartych. Durbar square zamkniety. Prąd wrócił we wtorek. Woda w hotelach była z zapasów hotelowych. My we wtorek normalnie gorący prysznic mieliśmy. 

Sytuacja z dnia na dzień coraz lepsza. Pogoda dziś dobra w Namche. Zobaczymy jak kolejne dni.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

.