займ на карту срочно с плохой кредитной историей
27thpaździernik

Jutro 28.10 wyruszamy do Nepalu na wyprawy 3 Przełęcze i Mera Peak 6476 m.n.p.m.

Witam serdecznie,

Jeśli jesień to jak zawsze co roku spędzamy ją w Nepalu. W tym roku już w Nepalu mieliśmy okazję być dwukrotnie, raz na przełomie lutego/marca z grupą trampingową zwiedzającą najważniejsze zabytki całego kraju. Oraz po raz drugi na przełomie kwietnia i maja z grupą z Polskiej Agencji Prasowej na trekkingu w rejonie Kangchenjungi oraz wejściu na szczyt Drohmo Ri 5970 m.n.p.m. Wyprawa bardzo ciężka, pogoda nas nie rozpieszczała, tym bardziej wielki szacunek dla uczestników.

Tym razem wybieram się ponownie w nasze często odwiedzane Khumbu, gdzie zawędrujemy trasą wysokich trzech przełęczy czyli Renjo La, Cho La i Kongma La. Przy okazji odwiedzając takie miejsca jak Cho Oyu Base Camp, Everest Base Camp, oraz wchodząc na szczyty trekkingowe Gokyo Ri, Kalapathar, Chokhung Ri. Trasa bardzo malownicza, gdzie aż przez 8 dni z rzędu przekraczamy granicę 5000 m.n.p.m. Ktoś ma ochotę? Zapraszamy do udziału już w następnym roku!

Następnie w listopadzie dolatuje do nas do Katmandu grupa wspinaczkowa na Mera Peak, gdzie ponownie udamy się lotem do Lukli ale wybierzemy się do rzadko odwiedzanych dolin Hinku i Hongu, przez które to doliny prowadzi szlak na szczyt Mera Peak 6476 m.n.p.m. Życzcie nam dobrej pogody i przychylności góry. Jak nam pozwoli to staniemy na jej wierzchołku. Trekking bardzo odizolowany, mało turystyczny, gdzie raczej nie zobaczymy rzesz turystów, jak to może mieć miejsce w Khumbu.

Każda z tych tras ma coś ciekawego do zaoferowania. A my zobaczymy się w Polsce ponownie 12 grudnia 2013. W miarę możliwości będziemy się starali wrzucać aktualizacje z trasy w Himalajach!

Do zobaczenia na szlaku!

DSC_1234

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.