займ на карту срочно с плохой кредитной историей
02ndkwiecień

Karta TIMS, Bomba w KTM i inne..

Od początku lutego 2012 roku możemy wypełniać formularz o kartę TIMS w Nepalu online.

Urzędnicy nepalscy zapewniają, iż system ten ma zapewniać bezpieczeństwo dla turystów, kiedy są na szlakach, jak i przeciwdziałać nielegalnemu trekingowi.
Treking’owiec musi wypełnić wszystkie pola z danymi personalnymi oraz planowaną trasą wyprawy, które to informacje zostaną zapisane w oprogramowaniu TIMS.
W wypadku jeśli jakaś osoba zaginie, ułatwi ten system wyśledzenie zaginięcia takiej osoby.
Wraz z wprowadzeniem oprogramowania turyści przyjeżdżający do Nepalu mogą zarezerwować kartę TIMS z wyprzedzeniem na internecie, wypełniając formularz dostępny na stronie:
http://timsfit.timsnepal.com/
TIMS wraz z rządem Nepalu planują zwiększyć liczbę punktów kontrolnych na trasa trekingowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa dla turystów.
Wcześniej kilka lat temu ze względu na brak odpowiedniego systemu kontrolnego , ratunek i misje poszukiwawcze były utrudnione, ciężko było znaleźć zaginionych.
W między czasie agencja TIMS planuje przeanalizować(czyt. podwyższyć) koszta karty TIMS, w najbliższych miesiącach.

Były jeszcze plany wprowadzenia oficera łącznikowego na trasy trekingowe obarczone większymi ograniczeniami wstępu: Kangchenjunga, Makalu, Dolpo itp. co zwiększało by dramatycznie koszta wypraw w tamte rejony.
Na chwilę obecną pomysł został wycofany z dyskusji, lecz na pewno wcześniej czy później wróci jak bumerang.

2. Druga ciekawa wiadomość, wydarzenie jakie miało miejsce to na lotnisku międzynarodowym w Kathmandu 1 kwietnia 2012. Start samolotu Nepal Airlines został opóźniony o 3 godziny ze względu na przeszukiwania całego pokładu wraz z bagażem przez psy , w poszukiwaniu bomby. Nepalskie służby otrzymały wcześniej anonimowy telefon z Malezji, iż na pokładzie tego lotu znajduje się bomba. Po przeszukaniu samolotu, wystartował on, lądując szczęśliwie w Dubaju. Prawdopodobnie był to żart na Prima Aprilis – w ogóle nie śmieszny.

3. Na najbliższy sezon wspinaczkowy na ośmiotysięczne szczyty zostało wydane 92 pozwolenia. W porównaniu z poprzednim rokiem jest to wynik gorszy o 8. W poprzednim roku na wszystkie 8 tysięczne szczyty w Nepalu, w sezonie wiosennym, wydano 100 pozwoleń. Z tych 92 wydanych teraz na wiosnę 2012, aż 26 zostało dotyczyło najwyższej góry Ziemi – Mount Everest.

Pozdrawiamy,
Backpackers Club

.