займ на карту срочно с плохой кредитной историей
16thluty

Tanie loty do Nepalu i newsy z kraju

Witam wszystkich serdecznie,

Jak zawsze nasz ulubiony kierunek obfituje w nowości. Zima u nas pełną parą, a tam wiele zmian. Oto niektóre z nich.

1. W Bhaktapur zabroniono wjazdu pojazdom czterokołowym w godzinach pomiędzy 8 rano a 20 wieczorem, w miejscach Durbar Square, Five Storey Temple Duttatraya and Chyamasingh Gate. Prawo to zostało wprowadzone pod naciskiem turystów, którzy narzekali na bardzo duży ruch uliczny w tym regionie, ze względu także na małą ilość miejsc parkingowych.

2. Ponownie zła pogoda dała się we znaki w Kathmandu. Około 55 lotów zostało odwołanych w środę 9 lutego 2012 ze względu na złe warunki pogodowe.Bardzo zła widoczność i mgła spowodowały wstrzymania lotów od godziny 11:00 rano. Loty wróciły do normalnego rozkładu po godzinie 18:00. Miejmy nadzieję, iż to już koniec na dłuższy czas problemów pogodowych w KTM.

3. Nowe linie lotnicze latają do Kathmandu. Kolejnym debiutantem na tej trasie będzie RAK Airways z siedzibą w Ras al-Khaimah(obok Dubaju). Za lot Ras al-Khaimah – Kathmandu – Ras al-Khaimah zapłacimy około 780 PLN. A do Dubaju z Kijowa tam i z powrotem, możemy dolecieć za 341 USD(około 1090 PLN). Linie lotnicze planują około 3 lotów tygodniowo do Kathmandu.

4. Oczywiście jak Nepal to i strajki. Po 4 dniowym strajku w rejonie Dhaulagiri, gdzie były zablokowane drogi w wielu dystryktach w rejonie, transport lądowy wrócił do normy. Umożliwiając turystom ponownie dotarcie to miejsc rozpoczęcia trekingów. Pond 10 osób zostało aresztowanych podczas strajku. Jak nie na autostradzie wschód- zachód to tutaj. Ale ważne, że już się skończyło, lecz trzeba mieć na uwadze strajki podczas podróży po Nepalu.

5. Super tani lot do Nepalu! Mediolan – Kathmandu – Berlin za około 1600 PLN na wiosnę 2012. LINK

Kolejne wieści będą na bieżąco aktualizowane!

Pozdrawiamy,
Backpackersc Club

.