займ на карту срочно с плохой кредитной историей
18thmaj

Konferencja prasowa w Nepalu PH 2018

Cześć,

Będąc w ostatnich tygodniach w Nepalu wraz z Honorowym Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Katmandu zorganizowaliśmy konferencję prasową ws. Polskich Himalajów 2018.

Jak to w Nepalu bywa bardzo ciężko uzyskuje się wiążące decyzję na wysokim szczeblu administracyjnym. Wymaga to dziesiątek spotkań, rozmów, przypominania, kolejnych spotkań – a w międzyczasie osoby na tych stanowiskach zmienią się i czas powtarzać wszystko od nowa.

Większość elementów nadchodzącego projektu Polskie Himalaje 2018 jest już dopięta: noclegi w KTM, wszystkie usługi w Kathmandu, loty do/z Luki, noclegi na trekkingu, tragarze, przewodnicy.

Nadal w fazie negocjacji i organizacji są elementy związane z super maratonem, jak zaplecze sprzętowe (namioty, elektryczność, toalety) jak i imprezy towarzyszące (wystawa zdjęć, budowa memoriału w rejonie Khumbu itp.)

O tych i o innych tematach związanych z Polskimi Himalajami 2018 rozmawialiśmy na konferencji prasowej w Kathmandu 14 maja 2018.

Poniżej kilka linków do pierwszych wpisów w mediach nt. tego wydarzenia. Oczywiście jak to Nepalczycy, rzetelność dziennikarska im nie po drodze i niektóre słowa zostały przekręcone. W tekstach roi się od literówek itp.

Nepalskie media o Polskich Himalajach 2018 – 1

Nepalskie media o Polskich Himalajach 2018 – 2

Nepalskie media o Polskich Himalajach 2018 – 3 (tutaj po nepalsku, polecam google translate)

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.